Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як водіям перевірити штрафи в Польщі

0
3 тижні ago
Як водіям перевірити штрафи в Польщі

Як водіям перевірити штрафи в Польщі? Водії з України отримали пораду.

Покарання в цій країні можуть бути високими, і водії можуть бути зупинені до початку своїх справ. Проте тепер перевірити та оплатити штрафи можна онлайн всього за кілька хвилин, що дозволяє автомобілістам бути в курсі своєї ситуації та уникнути неприємностей.

Цю інформацію опублікував “Хвиля”, посилаючись на дані з сайтів державних органів Польщі та польських інформаційних ресурсів.

До 2018 року в Польщі діяв загальнодоступний реєстр боржників, у якому будь-хто міг перевірити свою заборгованість.

Як водіям перевірити штрафи в Польщі? Зараз перевірити штрафи за порушення правил дорожнього руху в Польщі можна онлайн: якщо штрафи видані через Головний Інспекторат Дорожнього Транспорту (Główny Inspektorat Transportu), інформацію про них можна знайти на сайті ebok.canard.gitd.gov.pl.

Інформацію про штрафні бали (Punkty Karny) можна отримати на веб-сайті www.gov.pl/web/gov/sprawdz-swoje-punkty-karne. Додамо, що водії-порушники можуть зменшити кількість штрафних балів, пройшовши спеціальні платні курси навчання, але така можливість не відкрита водіям із менш ніж річним досвідом.

Крім того, отримати інформацію про штрафи можна офлайн:

  • у будь-якій поліцейській дільниці, пред’явивши паспорт чи ID;Як водіям перевірити штрафи в Польщі
  • звернувшись особисто до місцевого відділення податкової інспекції (Izba Skarbowa).
Один з найбільших штрафів у Польщі може досягати 12,7 тисяч злотих або понад 124 тисячі гривень – за відсутність полісу страхування цивільної відповідальності.

Розмір штрафу за відсутність страховки залежить від таких факторів, як:

  • мінімальна заробітна плата, що діє в цьому році;
  • тип транспортного засобу;
  • перерва через відсутність страхування відповідальності перед третіми особами.

Якщо період без страховки тривав від 4 до 14 днів, стягується 50% максимального розміру штрафу, а за більш тривалому терміні – 100%.

У Польщі з 14 березня 2024 року набули чинності зміни до Кримінального кодексу – вони дозволяють конфіскацію автомобіля у порушників правил дорожнього руху. Таке покарання загрожує водіям, які керуватимуть автомобілем у нетверезому стані та стануть винуватцями аварії.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *