Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Загрози для студентів-українців в Польщі

0
3 тижні ago
Загрози для студентів-українців в Польщі

Загрози для студентів-українців в Польщі: можливе повернення на Україну через мобілізацію

Міністр науки та вищої освіти Польщі планує звернутися до МЗС Польщі для пояснення можливих загроз для українських студентів у країні. Даріуш Вєчорек, міністр науки та вищої освіти Польщі, повідомив у радіопередачі ТОК FM, що буде консультуватися щодо ситуації з українськими студентами з МЗС Польщі та Міністерством освіти України.

За його словами, в Польщі навчається близько 50 тисяч студентів з України. Вєчорек вважає, що наразі немає загрози для студентів-українців в Польщі у зв’язку з оголошеною мобілізацією.

“Мені доведеться обговорити це з міністром освіти і науки України та розібратися, як українська влада ставиться до цього питання. Оскільки студенти уже розпочали свою освіту в Польщі – вони на другому або третьому курсі, було б добре, якщо вони змогли закінчити її”, – заявив він. Крім того, Вєчорек збирається звернутися до МЗС Польщі для пояснення можливих ризиків для українських студентів у Польщі.

Він відзначив, що при вступі до Польщі студенти пред’являли паспорти, студентські візи або посвідки на проживання, які були продовжені в регіональних управліннях.

Однак, що станеться з українськими студентами в Польщі, якщо їх документи закінчаться? Такі питання вже почали ставити польські освітяни. Оскільки згідно з новими мобілізаційними положеннями, українські дипломатичні установи припинили видачу паспортів чоловікам віком від 18 до 60 років. Вечорек додав, що ситуація з документами для українських студентів є новою, тому її важко прокоментувати.

Польща також висловила готовність допомогти Україні у поверненні громадян чоловічої статі призовного віку та підтримати свою країну у війні проти Росії, заявив у середу міністр оборони Владислав Косиняк-Камиш.

Крім того, Польща продовжить тимчасовий захист українським біженцям, включаючи тих, хто не має паспорта. Про це повідомив міністр внутрішніх справ Польщі Марцін Кєрвінський.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *