Бонус 3000 євро для працівників Німеччини.
Інфляційний бонус у розмірі 3000 євро для співробітників, які працюють у Німеччині. Цю додаткову виплату було ухвалено в рамках третього пакета допомоги в Німеччині. Інфляційний бонус до 3000 євро, на відміну від різдвяного бонусу, не оподатковується. Ця спеціальна допомога покликана полегшити навантаження на співробітників в умовах зростання цін на енергоносії та продукти харчування. Однак не всі її отримають. Хто має право на інфляційну премію і коли вона має бути виплачена.
Інфляційний бонус для співробітників у Німеччині. Хто має на це право?
Третій пакет допомоги, ухвалений 2022 року, спрямований на надання екстреної допомоги громадянам і зниження високої інфляції. Сюди також входить неоподатковуваний інфляційний бонус у розмірі до 3000 євро. На жаль, не всі співробітники отримають додаткові гроші. Його мають право отримати як штатні, так і сумісники. Тому співробітники, які працюють на Minijob, теж мають на це право. Однак її виплата залежить від доброї волі роботодавця.
Хто має право на інфляційний бонус у розмірі до 3000 євро:
- співробітники, які працюють повний або неповний робочий день
- короткострокові працівники
- співробітники, зайняті на Minijob
- тимчасові працівники, зайняті в сільському і лісовому господарстві
стажисти - співробітники, які проходять оплачуване стажування
- тимчасові працівники (Kurzarbeit)
- співробітники, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною (Elternzeit)
- співробітники, які отримують допомогу через хворобу
- інваліди працюють у майстерні для інвалідів
- люди, які отримують передпенсійну допомогу
- пенсіонери
Виплата інфляційної премії працівникам, які працюють у Німеччині
Оплата може бути здійснена одноразово або розділена на кілька частин. Сума в 3000 євро може бути розділена вільно. Роботодавець також має запас свободи щодо того, наскільки він має бути. Однак вона не може перевищувати суму в 3000 євро. Роботодавці можуть надавати працівникам як грошові, так і негрошові пільги, які не оподатковуються, відповідно до додаткових вимог статті 3 пункту 11c Закону про прибутковий податок.
Виплати почалися наприкінці жовтня 2022 року і можуть здійснюватися до 31 грудня 2024 року. Ті, хто не отримав її цього року, ще можуть розраховувати на виплату наступного року. Отриману інфляційну премію не слід зазначати в податковій декларації. На ставку податку це не впливає. Її також не можна виплачувати як частину різдвяної допомоги. Це дві різні виплати.
Якщо є договірне право на різдвяну премію, роботодавець не може замість цього виплатити інфляційну премію”, – пояснює Міхаель Фульротт, юрист, що спеціалізується на трудовому праві, в інтерв’ю Frankfurter Rundschau. Також заборонено переказувати частину зарплати як премію, оскільки це дасть змогу уникнути витрат на соціальне забезпечення і податків.
Чи всі співробітники мають право на інфляційний бонус?
Як уже згадували, виплата премії залежить від роботодавця, але якщо він вирішить її виплатити, її мають отримати всі люди, які працюють у цій компанії. Бонус не пов’язаний з активними трудовими відносинами. Це означає, що щойно компанія ухвалить рішення про виплату інфляційного бонусу, на нього також матимуть право співробітники, які перебувають у відпустці для догляду за дитиною, на лікарняному або на допомозі у зв’язку з хворобою.
Джерело інформації: novostide.de
Вам також буде цікаво дізнатись:
- Новий закон спростить отримання німецького громадянства
- Подорожі Німеччиною у травні 2024
- Права та обов’язки орендарів житла у Німеччині