Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Експорт зерна до Польщі можуть заборонити

0
3 тижні ago
Експорт зерна до Польщі можуть заборонити

Експорт зерна до Польщі можуть заборонити – з’їзд у Варшаві, що відомо.

Експорт зерна до Польщі можуть заборонити – відкриття кордонів для зерна з України може негативно вплинути на сільське господарство країни. Таку думку висловив Ярослав Качинський, лідер опозиційної партії “Право і Справедливість”.

Він вважає, що прийняття Польщею так званого зеленого курсу і відкриття кордонів для ввезення української аграрної продукції може призвести до руйнування сільського господарства у країні. «Наша мета в Європарламенті – відхилити зелений курс, який завдає шкоди польському сільському господарству. Навіть якщо це не входить у рамки зеленого курсу, відкриття кордонів для імпорту з України може призвести до того ж самого ефекту – знищення нашого сільського господарства», – заявив Ярослав Качинський під час з’їзду своєї партії у Варшаві, де обговорювалася програма партії на майбутні вибори до Європарламенту.

Під час свого виступу він також наголосив, що його політична сила відкидає міграційний пакт ЄС та протистоїть будь-яким змінам в Угоді про Євросоюз, які можуть загрожувати суверенітету Польщі. За його словами, їх партія також виступає проти прийняття євровалюти. Оскільки він переконаний, що євро не лише сприяє сильним економікам, таким як Німеччина, але послаблює усі інші, зокрема Польщу.

У відповідь на виступ Качинського, його політичний супротивник – глава польського уряду Дональд Туск відзначив, що виступ лідера PiS є серйозною проблемою, і “наступного дня після виборів до Європарламенту він разом з пропутінськими партіями почне руйнувати ЄС”.

У Польщі вибори до Європарламенту відбудуться 9 червня. З 15 квітня минулого року у Польщі діє заборона на імпорт з України різних видів зернових. З лютого цього року польські фермери блокували пункти пропуску на кордоні з Україною, вимагаючи заборони на імпорт різних видів сільськогосподарської продукції з України. Туск закликав польських фермерів не блокувати кордон з Україною. Адже польська влада не може допустити зупинки перевезень у воєнний час незалежно від причин протестів. Наразі блокування польсько-українського кордону для вантажного транспорту триває у пункті пропуску “Гребенне – Рава-Руська”.

Розблокування кордону на пункті пропуску “Ягодин” https://uineu.org/2024/04/26/rozblokuvannya-kordonu-na-punkti-propusku-yagodyn/

Українці протестують у Варшаві https://uineu.org/2024/04/24/ukrayinczi-protestuyut-u-varshavi/

Неформальний саміт Європейської ради: безпека України: https://uineu.org/2024/04/22/neformalnyj-samit-yevropejskoyi-rady-bezpeka-ukrayiny/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *