Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Новий закон спростить отримання німецького громадянства

0
3 тижні ago
Новий закон спростить отримання німецького громадянстваНовий закон спростить отримання німецького громадянства

Новий закон спростить отримання

німецького громадянства

Новий закон спростить отримання німецького громадянства
Новий закон спростить отримання німецького громадянства

Коли новий закон набуде чинності, буде простіше отримати німецьке громадянство. Закон про громадянство вже багато років є предметом палких дебатів. Хто і коли може отримати німецьке громадянство? Яку національність мають діти, народжені в Німеччині, батьки яких іноземці? На всі ці запитання було дано відповіді в січні, коли Бундестаг ухвалив нові правила. Акт підписав президент Німеччини, і до набрання чинності новими правилами натуралізації залишилося всього кілька місяців. Що слід знати зацікавленим в отриманні німецького громадянства.

Коли набуде чинності новий закон про німецьке громадянство?

Новий закон про німецьке громадянство був опублікований у Бюлетені федеральних законів 26 березня цього року. (БГБл. 2024 I № 104). Однак він набуде чинності 27 червня 2024 року. Згідно з новим законом, іммігранти зможуть подати заяву на натуралізацію після 5 років проживання в Німеччині. Нові правила також дозволять мати подвійне громадянство. Однак, оскільки вимоги до доходів були посилені, деяким іноземцям буде складніше отримати німецький паспорт.

Через скільки років іноземець може отримати німецьке громадянство?

Новий закон дозволяє отримати німецьке громадянство після 5 років проживання в Німеччині замість 8, не відмовляючись при цьому від чинного паспорта. Це також хороша новина для іноземців, які зацікавлені в отриманні німецького паспорта. Особливо добре це для  інтегрованих людей, які можуть подати заяву на отримання громадянства вже через 3 роки проживання. Закон набуде чинності через три місяці після публікації в Bundesgesetzblatt, тобто 27 червня 2024 року.

Огляд нових правил:

  • Скорочення термінів, необхідних для натуралізації, до 3-5 років.
  • Можливість мати подвійне громадянство без необхідності отримання попереднього дозволу на збереження громадянства.
  • Автоматичне надання німецького громадянства дітям, народженим у Німеччині від батьків-іноземців, якщо хоча б один із батьків легально проживав у Німеччині понад 5 років.
  • Спрощення тесту на отримання громадянства Німеччини та спрощення правил підтвердження знання німецької мови для людей, які приїхали до Німеччини до возз’єднання Німеччини.
  • Посилення критеріїв щодо необхідних фінансових ресурсів – люди з низькими доходами, контрактні працівники та пенсіонери можуть зіткнутися з труднощами при виконанні вимог натуралізації.

А як щодо старих заяв на отримання громадянства?

Заявки, які вже були подані, але ще не розглянуті, розглядатимуться за новими правилами. Це означає, що заявки, подані до 27 червня 2024 року, можуть скористатися більш сприятливими умовами, такими як скорочені терміни натуралізації або можливість отримання подвійного громадянства. Якщо заяву ще не було опрацьовано, є можливість скористатися цими можливостями і в старих випадках, навіть якщо вже отримали гарантію натуралізації.

Завдяки призначеному перехідному періоду нові правила не погіршують ситуацію з нерозглянутими заявами. Відповідно до статті 40a Закону про громадянство (StAG) для всіх заяв, поданих до 23 серпня 2023 року, попередня версія Закону продовжує застосовуватися, якщо вона містить більш сприятливі положення.

Джерело даних: novostide.de

Наша читацька рекомендація:

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *