Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща чекає ініціативи України повернути чоловіків

0
3 тижні ago
Польща чекає ініціативи України повернути чоловіків

Польща чекає ініціативи України повернути чоловіків призовного віку, які знаходяться за кордоном. За словами представника польського МЗС, Україна має взяти на себе активну роль у вирішенні цього питання.

“У нас тут справді очікується ініціатива з боку України, оскільки для нас це питання має етичний аспект. Хоча, зрозуміло, що Україна має потребу в своїх захисниках для захисту країни”, – зазначив він. Польща чекає ініціативи України повернути чоловіків

Голова МЗС Польщі зауважив, що наразі він не має інформації про те, які конкретні ідеї розглядає Україна щодо повернення цих чоловіків. Проте він вважає “цікавою” ініціативу з обмеження консульських послуг. Польща чекає ініціативи України повернути чоловіків призовного віку.

“Раніше, в грудні, коли я був у Києві після свого призначення на посаду, українська сторона висловлювала дещо інші думки, але в тому ж самому напрямку. Їхня ініціатива полягала у тому, щоб надавати громадянам довідку про їхні відносини з військовою службою та просити на рівні Європейського союзу не надавати соціальні пільги особам, які не мають такої довідки. Це цікава ідея”, – додав він.

Згадаємо, що в Україні було заборонено видачу паспортів чоловікам віком від 18 до 60 років за кордоном. Також з 23 квітня обмежили консульські послуги за кордоном.

Уряд пояснив це новим законом про мобілізацію. Послуги консульства будуть відновлені з 18 травня, коли закон набуде чинності, але за новими умовами.

Також у Польщі розглядали можливість допомогти Україні у поверненні чоловіків призовного віку. Однак пізніше Міністерство внутрішніх справ Польщі заявило про надання тимчасового захисту українським біженцям без паспортів.

Загрози для студентів-українців в Польщі https://uineu.org/2024/04/29/zagrozy-dlya-studentiv-ukrayincziv-v-polshhi/

 Скільки заробляють українці в Польщі https://uineu.org/2024/04/30/skilky-zaroblyayut-ukrayinczi-v-polshhi/

Консульство України в Любліні відновило видачу паспортів https://uineu.org/2024/04/30/konsulstvo-ukrayiny-v-lyublini-vidnovylo-vydachu-pasportiv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *