Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща готується визнати другу регіональну мову

0
3 тижні ago
Польща готується визнати другу регіональну мову

Польща готується офіційно визнати другу регіональну мову.

Згідно з інформацією від RMF24, Сейм Польщі прийняв закон про включення сілезької мови до Закону про національні та етнічні меншини як другої регіональної мови поряд з кашубською.  За результатами голосування 236 депутатів підтримали закон, 186 відхилили, а 5 утрималися.

Законопроєкт подалі буде переданий до Сенату, і якщо отримає підтримку, потрапить на розгляд президенту Польщі Анджею Дуді.

Згідно з законом, діти матимуть можливість вивчати сілезьку мову у школах, також будуть встановлені двомовні таблички з назвами населених пунктів, де 20% мешканців користуються цією мовою.

Окрім цього, закон передбачає фінансування заходів зі збереження сілезької мови, а також включення двох представників носіїв цієї мови до складу Спільної комісії уряду та національних і етнічних меншин.

У ході перепису населення 2021 року сілезьку національність зазначили 596 224 особи, з них 236 588 як свою першу національність, а 187 372 – як єдину національність. Використання сілезької мови у домашньому спілкуванні підтвердили 467 145 осіб, серед них 54 957 вказали її як єдину мову.

Сілезька мова — одна зі слов’янських мов, якою розмовляє невелика група людей у ​​Верхній Сілезії. Частина лінгвістів вважає сілезьку — окремою мовою, інша частина — діалектом польської. Надати сілезькій мові статус регіональної було спробувано ще у 2007 році. Протягом наступних 17 років було зареєстровано сім законопроєктів, які мали регулювати законодавчий статус цієї мови. Проте це вдалося лише наприкінці квітня 2024 року, коли парламент з восьмої спроби прийняв закон про надання сілезькій мові статусу регіональної. Такий же статус має кашубська мова, але вона його отримала вже у 2005 році.

Сучасна Сілезія заселена поляками, німцями, чехами і слов’янами сілезцями. Польський перепис показав, що сілезці — найбільша національна меншина в Польщі, німці, були другими; обидві групи розташовано здебільшого у Верхній Сілезії. Найбільший міський центр в Сілезії (і в Польщі) є Агломерація міст Верхньої Сілезії, яка об’єднує 14 сусідніх міст.

5 найкращих міст Польщі для життя: https://uineu.org/2024/04/11/5-najkrashhyh-mist-polshhi-dlya-zhyttya/

Як ставляться поляки до працівників – українців: https://uineu.org/2024/04/12/yak-stavlyatsya-polyaky-do-praczivnykiv-ukrayincziv/

Країни ЄС висилають біженців до Польщі: https://uineu.org/2024/04/13/krayiny-yes-vysylayut-bizhencziv-do-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *