Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща надала Україні 9 мільярдів доларів

0
3 тижні ago
Польща надала Україні 9 мільярдів доларівWarszawa, 08.01.2024. Minister spraw zagranicznych RP Rados³aw Sikorski podczas konferencji prasowej po spotkaniu z minister spraw zagranicznych Cesarstwa Japonii Yoko Kamikaw¹ w siedzibie MSZ w Warszawie, 8 bm. (ad) PAP/Albert Zawada

Протягом двох років після повномасштабного вторгнення Росії, Польща надала Україні 44 пакети військової допомоги на загальну суму майже 9 мільярдів доларів. Цю інформацію у Сеймі Польщі підтвердив глава МЗС країни Радослав Сікорський, повідомляє POLSKIE RADIO за матеріалами УНН.

Відповідно до виступу Сікорського, Варшава затвердила 44 пакети військової допомоги для Сил оборони України.

“З моменту повномасштабної агресії Польща схвалила 44 пакети військової допомоги для України. Польща надала Україні 9 мільярдів доларів – це загальна вартість польської урядової підтримки. Не враховуючи багатомільярдних сум, виділених на біженців, за перші два роки війни”, – зазначив Сікорський.

“Як сусідня країна, що є важливим військовим, гуманітарним і енергетичним центром, ми бажаємо активно брати участь у формуванні цих зобов’язань, а не лише спостерігати за ними збоку, доки інші цим займуться”, – відзначив керівник польської дипломатії.

Він зауважив, що основним пріоритетом європейської політики уряду РП буде підтримка незалежності України, зокрема у її стеженні за членством у ЄС.

“Стратегічною метою залишається також поступове включення України до євроатлантичних структур у широкому розумінні”, – підкреслив глава польської дипломатії.

Тим часом, він зазначив, що Варшава буде стежити за інтересами польського бізнесу. Зокрема аграріїв та перевізників, які з листопада минулого року заблокували польсько-український кордон.

Сікорський підкреслив, що існують певні побоювання у Польщі щодо економічного аспекту євроінтеграції України. Однак він нагадав, що під час приєднання Польщі до ЄС у 2004 році на Заході також були побоювання щодо конкуренції з боку РП. Проте зараз західні компанії інвестують у Польщі з великою охотою, і, на думку Сікорського, те саме станеться з Україною з плином часу.Польща надала Україні 9 мільярдів доларів

Він також наголосив, що у 2023 році вартість польського експорту в Україну становила 52 мільярди злотих. Це на 30 мільярдів більше, ніж у 2022 році, що створює для польських компаній ще більше можливостей.

Глава МЗС Польщі повідомив, що польські компанії братимуть участь у відбудові України. З метою підтримки цього процесу у Варшаві створено посаду урядового уповноваженого з питань відбудови України, а також незабаром у Польщі буде запущено представництво офісу ООН з питань обслуговування проєктів.

Сікорський також підкреслив, що у 2024 році підтримка України залишиться пріоритетом Польщі у сфері розвитку.

“Ми зосередимося на найнагальніших потребах, пов’язаних з освітньою і медичною інфраструктурою, і підтримаємо модернізацію країни – зміцнення українського самоврядування і реформи, які готують її до членства в ЄС”, – підкреслив глава польської дипломатії.

Польський міністр також наголосив, що за останні два роки Польща стала головним донором гуманітарної допомоги для України. За його словами, міністерства польського уряду надали 16 мільярдів євро на всебічну допомогу Україні та українським військовим біженцям.

Також варто нагадати, що у 2024 році Польща надала кредит для спільного виробництва зброї між Україною та Польщею в контексті поліпшення відносин між двома країнами.  Цю інформацію повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква ще 4 лютого 2024 року.

“Ми маємо компоненти зброї польського виробництва, які вже використовуються в Україні, і тепер мова йде про спільне виробництво. Під час зустрічі з керівником канцелярії прем’єр-міністра ми обговорили, коли розпочнуться переговори про гарантії безпеки. І коли буде реалізовано пропозицію Туска щодо створення координаційного механізму у сфері євроінтеграції”, – зазначив Жовква.

Відмова Польщі передати ППО Patriot Україні https://uineu.org/2024/04/24/vidmova-polshhi-peredaty-ppo-patriot-ukrayini/

Черги у 1700 вантажівок на польському кордоні: https://uineu.org/2024/04/22/chergy-u-1700-vantazhivok-na-polskomu-kordoni/

Очікується нова хвиля біженців до Польщі: https://uineu.org/2024/04/15/ochikuyetsya-nova-hvylya-bizhencziv-do-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *