Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки заробляють українці в Польщі

0
3 тижні ago
Скільки заробляють українці в Польщі

Останні дослідження розкрили, скільки заробляють українці в Польщі.

Більшість з них заробляє не більше п’яти тисяч злотих на місяць (приблизно 48 300 гривень). Багато з біженців живуть скромно, скориставшись різноманітними пільгами та ретельно розпоряджаються своїми коштами.

Ці висновки стали відомі завдяки дослідженню, опублікованому РАР, згідно з повідомленням РБК-Україна. За його даними зарплата понад половини українців, які взяли участь у дослідженні, не перевищує мінімальний рівень, тоді як 30% заробляють між чотири та п’ять тисяч злотих.

Автори дослідження зауважили, що більшість українців, що працюють у Польщі, живуть у межах обмеженого бюджету. І часто витрачають менше тисячі злотих на місяць. Вони також активно користуються різними пільгами, наданими роботодавцями, такими як безкоштовне житло (60% опитаних) та проїзд на роботу (73%).Скільки заробляють українці в Польщі

За даними Управління соціального страхування, станом на кінець березня 2024 року кількість зареєстрованих українських працівників склала 762 200, що на 3% більше, ніж у попередньому році.

“Якби попросили роботодавців визначити, кого вони найбільше схильні найняти на роботу, то поляки зайняли б перше місце, а українці – друге. Підприємці особливо оцінюють українців за їх низький мовний бар’єр, культурну схожість та швидку адаптацію. Усі ці фактори мають вирішальне значення для підприємців, які ставлять на ефективний процес введення нових працівників в колектив”, – розповів засновник компанії Personnel Service та експерт з ринку праці Кшиштоф Інглот.

Автори дослідження звертають увагу на поступову зміну ролі українців на ринку праці. Вони наводять дані, згідно з якими у 2023 році 3/4 українських працівників працювали на посадах нижчого рівня. Зараз цей показник склав 37%. У розрізі інших сегментів, 57% українців виконують завдання середнього рівня, а 6% займають вищі посади.

Інглот підкреслює, що ринок праці в Польщі дружній до українців. Все завдяки вищим заробітним платам порівняно з Україною, схожості мови та культурних особливостей, а також географічній близькості до рідної країни.

Він відзначає, що після підвищення мінімальної зарплати в Україні в квітні, рівень становить приблизно 845 злотих на місяць. Це приблизно в чотири рази менше, ніж у Польщі, де працівники отримують приблизно 3 200 злотих на місяць.

“Зрозуміло, що українці приваблює можливість заробляти, наприклад, у Німеччині чи Нідерландах, де базова зарплата становить навіть 1 500 євро на місяць. Хоча, звичайно, витрати на житло та харчування там вищі, проте це все одно значно більше, ніж в Україні. І з урахуванням того, що багато країн стали доступними для українців після війни, ця можливість стає ще привабливішою”, – додав Інглот.

Польща дозволить жити українцям з простроченими документами https://uineu.org/2024/04/27/polshha-dozvolyt-zhyty-ukrayinczyam-z-prostrochenymy-dokumentamy/

Українці активно купують житло у Польщі https://uineu.org/2024/04/25/ukrayinczi-aktyvno-kupuyut-zhytlo-u-polshhi/

Чому заробітчани обирають Польщу? https://uineu.org/2024/04/23/chomu-zarobitchany-obyrayut-polshhu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *