Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці у Польщі після призупинення консульських послуг

0
3 тижні ago
Українці у Польщі після призупинення консульських послуг

Українці у Польщі після призупинення консульських послуг: що очікувати?

   Українські біженці, які прибули до Польщі через російську агресію, мають право легально перебувати на території країни протягом 18 місяців.

Згідно з юридичним порталом для біженців з України українці можуть користуватися положеннями українського спецзакону “Про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави”. Цей спецзакон стосується тих, хто прибув до Польщі з 24 лютого 2022 року у зв’язку з воєнними діями. Згідно з цим законом біженці можуть перебувати на території Польщі легально до 30 червня 2024 року. Українці у Польщі після призупинення консульських послуг: чого чекати?

 “Отже, можна припустити, що до 30 червня 2024 року іноземці повинні будуть подати заявки на отримання дозволу на тимчасове проживання в Польщі. Якщо вони хочуть залишитися в країні. Це стосується тих, хто не користується тимчасовим захистом і чиї терміни безвізового режиму, візи або дозволу на проживання в Польщі закінчилися або закінчаться”, – зазначено на веб-сайті.

Щоб отримати дозвіл на тимчасове проживання, українці повинні подати клопотання. Після прийняття рішення про видачу дозволу на тимчасове проживання, людина має право проживати у Польщі впродовж 3 років від дати, що буде вказана у рішенні. Таке клопотання можна подати не раніше завершення 9-місячного терміну від дати легального в’їзду до Польщі. Але не пізніше, ніж впродовж 18 місяців, починаючи від 24 лютого 2022 р. (не пізніше 24 серпня 2023 р.).

Міністр внутрішніх справ Польщі Марчін Кєрвінський, який відповідає за міграційну політику та легалізацію іноземців, підкреслив, що українські біженці не будуть вигнані з Польщі назад до України. “Ми знайдемо спосіб, щоб розв’язати цю проблему. Нам треба діяти мудро і раціонально. Всі речі, які стосуються українців у Польщі прописані в законах. Ми продовжимо захист для українських біженців, який поки діє лише до 30 червня. Ті, хто не матимуть паспортів будуть підлягати тимчасовому захисту. Польща буде охороняти їх права і нікому не передасть їх приватних даних, в тому числі Україні”.

Щодо громадян України, які прибули до Польщі до 24 лютого (або прибули пізніше, але не через війну, а з інших причин). Вони можуть подати заяву на отримання дозволу на тимчасове проживання у будь-який момент. Іноземець має право подати таку заяву не пізніше останнього дня законного перебування на території Республіки Польща. Наразі польський уряд продовжує легальність перебування та роботи іноземців на території країни.
Польща чекає ініціативи України повернути чоловіків https://uineu.org/2024/04/30/polshha-chekaye-inicziatyvy-ukrayiny-povernuty-cholovikiv/

Завершення війни в Україні за 5 хвилин https://uineu.org/2024/04/26/zavershennya-vijny-v-ukrayini-za-5-hvylyn/

Польща дозволить жити українцям з простроченими документами https://uineu.org/2024/04/27/polshha-dozvolyt-zhyty-ukrayinczyam-z-prostrochenymy-dokumentamy/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *