Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чому українські біженці тікають з Польщі

0
3 тижні ago
Чому українські біженці тікають з Польщі

Пояснення експертки щодо того, чому українські біженці тікають з Польщі до Німеччини, полягає в кількох факторах.

Німеччина стала одним із ключових напрямків для українських біженців і трудових мігрантів. У цьому році країна надає можливість працювати на підприємствах та одночасно вчити мову, щоб стимулювати інтеграцію на ринку праці.

Керівниця міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL, Маргарита Нестеренко, пояснює, що спостерігається зростаючий тенденційний вибір Німеччини через свідомий підхід до міграції. Українці тепер обирають країни, де можна не лише знайти роботу, а й розвиватися особистісно.

“Цей вибір також ґрунтується на досвіді інших українців, які вже мешкають у Німеччині, Нідерландах та інших країнах. Прослідковується тенденція вибору країн через економічні чинники – можливість знайти добре оплачувану роботу і вищі соціальні виплати», – пояснює Нестеренко.

Чому українські біженці тікають з Польщі? Експертка додає, що багато українців переїхали з Польщі до Німеччини, оскільки там зарплати набагато вищі, навіть на простій фізичній роботі.

Дослідження “З Польщі до Німеччини. Нові тенденції міграції українських біженців” показує, що і соціальні виплати в Німеччині також зростають. Зазначимо, що кількість українців в Німеччині вже перевищила їх кількість у Польщі.

“Німецький ринок до 2022 року відкрився для висококваліфікованих працівників з України. Або тих, хто займався доглядом за людьми похилого віку. Тепер пропозиції роботи для українців значно розширилися. Це може бути робота на підприємствах для тих, хто не володіє німецькою мовою. Або висококваліфікована робота для тих, хто знає німецьку чи англійську мову. Німецькі роботодавці розуміють, що українські біженці мають бажання працювати і розвиватися”, – роз’яснює Маргарита Нестеренко.

Слід нагадати, що Німеччина займає перше місце в Європейському Союзі за кількістю українських біженців. Останні підрахунки показують, що тимчасовий захист отримали вже 1,65 мільйона українців. Проте рівень зайнятості в Німеччині набагато нижчий, ніж в сусідніх країнах.

До того ж, Німеччина річно витрачає щонайменше €20 мільярдів на утримання українських біженців, і ця сума не є кінцевою. Депутат Європарламенту від ФРН Гуннар Бек зазначив, що країна не може собі дозволити такі великі витрати, через що їй доводиться зменшувати фінансування соціального сектору, освіти та технологічного розвитку.

Масштабні звільнення на підприємствах у Польщі https://uineu.org/2024/04/26/masshtabni-zvilnennya-na-pidpryyemstvah-u-polshhi/

Розблокування кордону на пункті пропуску “Ягодин” https://uineu.org/2024/04/26/rozblokuvannya-kordonu-na-punkti-propusku-yagodyn/

Завершення війни в Україні за 5 хвилин https://uineu.org/2024/04/26/zavershennya-vijny-v-ukrayini-za-5-hvylyn/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *