Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Легальне перебування українців у Польщі продовжено

1
3 тижні ago
Легальне перебування українців у Польщі продовжено

Легальне перебування українців у Польщі продовжено. Уряд схвалив зміни до закону про тимчасовий захист громадян України.

Ухвалений урядом Польщі проект змін до закону про тимчасовий захист українців передбачає ряд важливих змін. Цей закон був представлений міністром внутрішніх справ та адміністрації Марціном Кервінським. Він  відомий як “спецзакон про тимчасовий захист українців”.

Згідно з проектом легальне перебування українців у Польщі буде продовжено до 30 вересня 2025 року. Також з наступного року особи, що перебувають під тимчасовим захистом, матимуть можливість змінити свій статус на тимчасовий дозвіл на проживання строком на 3 роки.

З 1 липня 2024 року зміниться система надання підтримки українським громадянам. Допомога, яка пов’язана з проживанням та харчуванням українських біженців, які знаходяться в особливо важкому становищі, відміняється. Фінансування буде можливим лише на умовах, визначених угодою з воєводою або органом місцевого самоврядування, що діє за дорученням воєводи.

Згідно з проектом змін до закону з 1 липня 2024 року виплата одноразової грошової допомоги біженцям з України у розмірі 300 злотих буде скасована.

Документ також встановлює «шкільний обов’язок». Місячну допомогу на дітей у розмірі 800 злотих і одноразову допомогу у розмірі 300 злотих на підготовку до школи отримуватимуть лише ті батьки, чиї діти відвідують польські школи і дитячі садки.

Також тимчасовий захист буде розширений на дві додаткові категорії іноземців: неповнолітніх дітей громадян України та неповнолітніх дітей подружжя громадян України, які не мають українського громадянства.

Проєкт змін до спецзакону про тимчасовий захист українців, схвалений урядом, набуде чинності з 1 липня 2024 року. Однак перед цим його ще має схвалити Сейм, Сенат і підписати президент Польщі.

На жовтень 2023 року в Польщі проживало понад 950 тисяч українських біженців.

Українців замінять на польському ринку праці https://uineu.org/2024/04/27/ukrayincziv-zaminyat-na-polskomu-rynku-praczi/

Як водіям перевірити штрафи в Польщі https://uineu.org/2024/04/29/yak-vodiyam-pereviryty-shtrafy-v-polshhi/

Конфіскація автомобіля в Польщі: зміни для водіїв https://uineu.org/2024/04/29/konfiskacziya-avtomobilya-v-polshhi-zminy-dlya-vodiyiv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *