Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Шахраї в Німеччині — фейкові СМС від Європолу

0
3 тижні ago
Шахраї в Німеччині — фейкові СМС від ЄврополуШахраї в Німеччині — фейкові СМС від Європолу

Шахраї в Німеччині —

фейкові СМС від Європолу

Попередження про нове шахрайство в Німеччині: фейкові СМС від Європолу. Злочинці надсилають фальшиві СМС від імені Європолу. За цим стоїть витончена афера. Як захистити себе?

Шахраї в Німеччині — фейкові СМС від Європолу
Шахраї в Німеччині — фейкові СМС від Європолу

Попередження про нове шахрайство в Німеччині: у фальшивому SMS-повідомленні – нібито від імені Європолу – користувачам мобільних телефонів повідомляють, що вони зазначені як сторона в судовому процесі. Щоб заперечити проти звинувачення і запобігти можливому обшуку вдома, вам пропонується відкрити посилання.

Точне формулювання нової СМС-афери звучить так: «Ви є учасником справи А1946Е729. Подайте заперечення на сайті report-eu.com, щоб уникнути обшуку будинку». Але стоп: як споживач, чи дійсно Європол, європейська поліція, зв’язується з вами через SMS або електронну пошту? Але тільки в тому випадку, якщо ви активно підписалися на інформаційний бюлетень органу влади.

Тому що, як тепер знають багато споживачів, поліція в цій країні зазвичай не надсилає повістки електронною поштою, а завжди поштою. Про це повідомляє Управління кримінальної поліції землі Нижньої Саксонії на сторінці «Німеччина безпечно онлайн».

Поширюване SMS-повідомлення насправді є підробленим від імені організації. Звідси термінове попередження: тримайтеся подалі! Звинувачення є фіктивними. Якщо ви хочете захистити себе, не переходьте за посиланням і негайно видаліть SMS-повідомлення, радить організація із захисту прав споживачів Watchlist Internet.

Нарощуючи тиск, злочинці збільшують спроби обману на сайті Європолу, який також є фейковим і з’являється після переходу за посиланням. Люди, які дотримуються інструкцій, встановлюють додаток і дивляться пояснювальне відео, надають шахраям усі запитувані дозволи.

Це відкриває зловмисникам можливість отримати доступ до їхнього пристрою і всіх даних на ньому. Якщо цей застосунок уже встановлено на смартфоні, настійно рекомендуємо негайно його видалити. Якщо це неможливо, рекомендується перезавантажити пристрій у безпечному режимі.

Людям, які потребують допомоги, слід ознайомитися з інструкціями виробника пристрою. Зазвичай це може варіюватися залежно від виробника. У безпечному режимі зазвичай можна видалити шкідливе ПЗ у розділі «Налаштування/Додатки».

Постраждалі повинні зробити це:

  • Змініть усі паролі, які шкідливе ПЗ могло прочитати.
  • Додатково встановіть антивірусну програму і повторно проскануйте мобільний телефон.
  • Повідомте про це в поліцію.

На технічному жаргоні ця афера відома як шахрайство з владою, оскільки злочинці зловживають ім’ям влади, щоб чинити тиск на людей та ошукувати їх.Зазвичай влада не встановлює контакт за допомогою SMS, а спочатку встановлює контакт через SMS, а потім передає його в поліцію. Наприклад, коли справа доходить до слухань, співробітники поліції викликають вас поштою або особисто.

Повідомляє інформаційне джерело: aussiedlerbote.de

Новини які вас також зацікавлять:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *