Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Скільки грошей потрібно вкласти у пенсію?

0
3 тижні ago
Скільки грошей потрібно вкласти у пенсіюСкільки грошей потрібно вкласти у пенсію

Скільки грошей потрібно вкласти у пенсію?

Пенсія без турбот у Німеччині: скільки грошей потрібно вкласти для цього? Якщо ви почнете відкладати гроші в 40 років, ви легко зможете отримати бажану пенсію і навіть отримати велику суму грошей «у подарунок». Яка має бути пенсія, щоб жити без турбот у Німеччині? Насолода ідилічною природою з коктейлем на пляжі, у кріслі-гойдалці на терасі або на велосипеді? Уявлення про ідеальне пенсійне життя у кожного різні.

Скільки грошей потрібно вкласти у пенсію
Скільки грошей потрібно вкласти у пенсію

Але фінансові проблеми не повинні бути ні в кого на порядку денному. Ось чому важливо вжити запобіжних заходів. Якщо ви почнете у віці 40 років і у вас буде правильний план, ви зможете спокійно насолоджуватися виходом на пенсію.

Пенсія без турбот у Німеччині: саме стільки грошей мають вкласти для цього 40-річні люди

Ні для кого не секрет, що встановленої законом пенсії недостатньо, щоб звільнитися від фінансових турбот. Ось невеличкий приклад розрахунку: кожен, хто протягом 45 років отримував зарплату, що дорівнює межі внесків (близько 7550 євро брутто 2024 року) і відповідно сплачував до пенсійного фонду, 2023 року отримав пенсію в розмірі 2908,32 євро нетто.

Але хто за 45 років заробить достатньо грошей, щоб досягти цієї максимальної пенсії? Ось чому важливо крім державного пенсійного страхування створювати приватні резерви. За даними Федерального статистичного управління, близько 20% жінок старше 65 років і близько 16% чоловіків перебувають під загрозою бідності.

Якщо вам 40 років, ви отримуєте середню зарплату в розмірі 52 000 євро брутто на рік, що відповідає приблизно 2700 євро нетто на місяць. Тоді ви можете розраховувати на чисту пенсію в розмірі 1500 євро. Щоб мати можливість підтримувати звичний рівень життя, вам, як пенсіонеру, знадобиться близько 1200 євро на місяць на місяць.

За 15 років життя пенсіонера ця сума становить 216 000 євро. Таким чином, вам необхідно відкладати ці гроші з 40 років і до виходу на заслужену пенсію. Але як зробити це якомога дешевше, не надто навантажуючи своє повсякденне життя?

Зрештою, кожному, хто зможе вийти на пенсію у віці 67 років, доведеться відкладати близько 660 євро щомісяця, щоб заповнити пенсійний дефіцит. Це чверть чистої місячної зарплати – досить багато. Але, на щастя, інтерес до цього єПри постійній відсотковій ставці в 4% вам потрібно відкладати та інвестувати всього 370 євро на місяць, щоб через 27 років до виходу на пенсію отримати бажані 216 000 євро. Вражаючі 93 000 євро можна було б тоді отримати тільки за рахунок відсоткового доходу.Підіб’ємо ще раз підсумок: з 40 років варто інвестувати близько 370 євро щомісяця, щоб закрити різницю в зарплаті до виходу на пенсію.

Є багато чинників, які ще не включені до цього теоретичного прикладу, наприклад, інфляція або спірне підвищення пенсійного віку. Тим не менш, після першої половини життя варто замислитися над власними фінансовими побажаннями до виходу на пенсію і скласти план накопичень.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *