Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Бербок за розширення ЄС на схід

0
2 тижні ago
Бербок за розширення ЄС на східБербок за розширення ЄС на схід

Бербок за розширення ЄС на схід

Глава МЗС ФРН: Розширення ЄС на схід зміцнило Європу. На думку Анналени Бербок, Євросоюз унаслідок розширення 20 років тому став сильнішим і безпечнішим, повідомляє DW . Глава МЗС Польщі Сікорський висловив задоволення тим, що Європа знайшла сили подолати поділ.

Бербок за розширення ЄС на схід
Бербок за розширення ЄС на схід

Розширення ЄС на схід на десять країн-членів 20 років тому принесло користь усьому Євросоюзу, переконана міністр закордонних справ ФРН Анналена Бербок (Annalena Baerbock). «Вступ до ЄС нових членів зробив усе європейське співтовариство сильнішим і, головне, безпечнішим», – сказала вона. Це сталось під час відвідин Франкфурта-на-Одері та польського міста Слубіце разом із польським колегою Радославом Сікорським у середу, 1 травня.

«Сьогодні ми бачимо, що єдиний Європейський Союз, який складається вже з 27 країн, став сильнішим, і це проявляється не в одній лише торгівлі. Ті переваги, які Європа щодня дає людям, особливо видно в німецько-польському прикордонному регіоні, що проявляються, зокрема, в транскордонному автобусному сполученні, співробітництві поліції і митниці та в численних зв’язках між людьми по обидва боки кордону”, – зазначила Бербок.

«Розширення на схід не впало з неба. Щоб наважитися на крок у невідоме, постійно була потрібна мужність з боку політичних лідерів і громадян. Ми вважаємо, що саме сьогодні ми потребуємо такої мужньої відповідальності, щоб перетворити наш економічний і торговельний союз на безпековий союз, і тут особливо важливою є співпраця між Німеччиною та Польщею. Євросоюз має бути реформований, щоб стати сильнішим у сфері безпеки та говорити одним голосом. Потрібно також прийняти в Євросоюз і ті країни, які хочуть стати частиною союзу свободи і миру”, – підкреслила глава МЗС ФРН.

Сікорський: Європа знайшла сили подолати поділ

Зі свого боку Радослав Сікорський назвав «неймовірним моментом» те, що 20 років тому «ми як країни, як суспільства, як Європа знайшли в собі сили подолати поділ Європи і завдяки цьому перетворилися на єдине співтовариство миру і свободи».

1 травня 2004 року колишні країни східного блоку: Естонія, Латвія, Литва, Словенія, Словаччина, Чехія, Угорщина і Польща, а також Мальта і Кіпр вступили до складу Євросоюзу. Це стало найбільшим розширенням ЄС за всю історію його існування.

Новини які вас також зацікавлять:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *