На початку травня на вулицях міст Польщі скрізь можна побачити біло-червоні прапори. 2 травня країна святкує День державного прапора Польщі .
UAinKrakow.pl розповідає про історію цього свята та цікаві факти, пов’язані з ним.
Білий та червоний колорит польського прапора офіційно було затверджено 1 серпня 1919 року після відновлення незалежності країни. Прапор має прямокутну форму, розділену на дві рівні горизонтальні половини: білу зверху і червону знизу. Білий колір символізує чистоту й благородство, а червоний — мужність і силу польського народу.
На одному з варіантів прапора у центрі білої частини розташований герб Польщі у вигляді фігурного щита з орлом. Орел у польській культурі відіграє важливу символічну роль, як птах влади. За легендою князь Лех під час полювання знайшов гніздо великого орла, що спонукало його заснувати першу польську столицю Ґнєзно в цьому місці.
Польський прапор існував ще за часів Королівства Польського, де також зображувався білий орел на червоному полотні. У 1410 році під цим стягом війська короля Владислава II Ягайла воювали під час Грюнвальдської битви. Ці кольори стали символом національних повстань польського народу у XIX столітті.
У святкування першої річниці Конституції (3 травня 1792 року) білий і червоний кольори були визнані національними. У цей день жінки носили білі сукні з червоними стрічками, а чоловіки — біло-червоні шарфи.
Під час Листопадового повстання у 1831 році білий і червоний були офіційно визнані кольорами польської держави Сеймом Королівства Польського.
Історія Польщі також знає періоди, коли прапор був заборонений. Під час Другої світової війни під час нацистської окупації демонстрація національних символів була строго заборонена. Проте під час Варшавського повстання 1944 року біло-червоні пов’язки були часто використовувані повстанцями.
День прапора у Польщі відзначається 2 травня, яка також має символічне значення. У цей день 1945 року польські солдати під час боїв у Берліні підняли біло-червоний прапор над Рейхстагом.