Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Хто може навчатись безкоштовно в Польщі?

0
3 тижні ago
Хто може навчатись безкоштовно в Польщі?

Хто може навчатись безкоштовно в Польщі: які категорії студентів мають право на отримання стипендії або субсидії в університетах.

Щодо вартості навчання, українські студенти в Польщі можуть претендувати на різні види підтримки, такі як субсидії, виплати для осіб з інвалідністю, ректорські та соціальні стипендії. Рішення про призначення останньої здійснюється на підставі довідки про “Сімейне та матеріальне становище”. Важливо зауважити, що у Польщі відсутнє поняття “бюджету”, але існує розподіл на приватні та державні навчальні заклади. На відміну від приватних, в державних іноді студентам надається можливість навчатися безкоштовно.

Хто може навчатись безкоштовно в Польщі:

 • громадяни Польщі;
 • іноземці з Картою Поляка;
 • особи, які є чоловіком або дружиною громадянина Польщі та проживають на її території;
 • родичі громадянина Польщі, які проживають на її території;
 • іноземці, які отримали офіційний статус біженця або користуються додатковим або тимчасовим захистом на території Польщі;
 • резиденти Європейського Союзу з довгостроковим статусом, що отриманий на території Польщі;
 • резиденти Європейського Союзу з робочою візою, які проживають у Польщі;
 • громадяни країн Європейського Союзу та Швейцарії.Хто може навчатись безкоштовно в Польщі?

Варто зазначити, що українські студенти медичних вишів мають можливість продовжити навчання безкоштовно в Польщі, якщо вони вже розпочали свою освітню програму в Україні. Їм можна перевестися на аналогічні факультети польських навчальних закладів, при умові, що їх перебування на території легалізоване. У випадку різниці у навчальних програмах студентам може довестися складати іспити або проходити стажування.

Крім того, уряд Польщі передбачає надання стипендій, які можуть частково або повністю компенсувати вартість навчання, проживання та інші витрати.

Існують різні джерела стипендій для студентів у Польщі:

 • державні стипендії, що розподіляються Міністром освіти згідно з встановленими квотами;
 • урядові стипендії, надані іншими країнами;
 • приватні стипендії, які надаються благодійними фондами та організаціями.

Крім того існують стипендії, які можуть скасувати оплату за навчання в рамках угод між державами. Наприклад, українські студенти можуть отримати соціальну стипендію або студентський кредит, спрямовані на зменшення фінансового тягаря сім’ї, пов’язаного з витратами на освіту у конкретному навчальному закладі.

Студентський кредит – це фінансова позика, яка надається студентам і аспірантам під мінімальний відсоток 1, 2% на весь період навчання. Гроші можна отримувати рівними частинами 10 місяців кожного навчального року, не включаючи період канікул. Частину цього кредиту погашає держава. В юридичному аспекті ця позика – це не зовсім стандартний кредит. На нього не поширюються умови нарахування відсотків та повернення, які регулюються нормативними документами. Більш детально з умовами студентського кредиту можна ознайомитись тут.

Вступ до польських університетів для українців https://uineu.org/2024/05/02/vstup-do-polskyh-universytetiv-dlya-ukrayincziv/

Карта побиту Польщі: як отримати?: https://uineu.org/2024/04/03/karta-pobytu-polshhi-yak-otrymaty/

Зміни проживання біженців у Польщі: https://uineu.org/2024/04/03/zminy-prozhyvannya-bizhencziv-u-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *