Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Польщі посилять контроль продавців OLX, Vinted, Allegro

0
3 тижні ago
У Польщі посилять контроль продавців OLX, Vinted, Allegro

У Польщі посилять контроль продавців OLX, Vinted, Allegro: оператори зобов’язані збирати та передавати до податкової інформацію про продавців.

У Польщі посилять контроль продавців OLX, Vinted, Allegro: оператори цифрових платформ зобов’язані будуть збирати та передавати до податкової адміністрації інформацію про продавців, які здійснюють операції через їхні платформи. Нові правила стосуватимуться лише певної групи продавців – ті, хто протягом року має більше 30 операцій продажу.

Законопроект, що передбачає обмін податковою інформацією з іншими країнами, був ухвалений у квітні 2024 року. Онлайн – платформи повинні надавати інформацію про тих, хто продає на їх сайтах. Ці нові правила почнуть діяти з 1 липня 2024 року.

Додано, що до звітності операторів цифрових платформ до податкової виключать продавців, які будуть здійснювати менше 30 продажів протягом року. І при цьому їхня винагорода за рік не перевищуватиме 2000 євро.

За словами представників Міністерства фінансів, нові правила не вносять змін у поточні правила оподаткування тих осіб, які продають товари в інтернеті. Замість цього нові вимоги покликані зменшити “сіру зону”. Адже  значна частина роздрібних продажів перейшла в онлайн і не оподатковується. Це створює проблему для державного бюджету.

Ще з травня 2023 року Польща контролює продавців OLX, Vinted, Allegro

Міністерство фінансів Польщі розробило законопроект, який зачепив тих, хто здійснює торгівлю на платформах. Це olx, vinted, та інші аналогічні онлайн-ринки (наприклад, allegro lokalne). Тому маркетплейси надають інформацію податковій службі про продавців.У Польщі посилять контроль продавців OLX, Vinted, Allegro

Податкова служба цікавиться даними про тих, хто продає товари в Інтернеті, конкретно – що саме продається, який оборот має місце через такі продажі, та на які рахунки отримуються кошти від покупців.

Це нововведення спрямоване на боротьбу з тими, хто уникає сплати податків, торгуючи товарами та надаючи послуги через Інтернет. Торгові онлайн-платформи не звітують до податкової лише про тих користувачів, які мають менше 30 продажів товарів через інтернет на рік. Або якщо загальний дохід від продажів не перевищує 2 тисяч євро протягом року. Іншими словами, ті, хто продає власні речі час від часу, можуть не хвилюватися.

Крім того, непідприємці-продавці тепер повинні сплачувати податок, якщо вони продають товари через маркетплейси за ціною, вищою, ніж вони були куплені. Або якщо продаж відбувається протягом 6 місяців з моменту придбання. Якщо хтось придбає побутовий прилад за 500 злотих, а через тиждень хоче продати його за 800 злотих, то різниця у 300 злотих має бути оподаткована. Однак якщо пристрій буде проданий після 6 місяців, податок сплачувати не потрібно.

Скорочення товарообігу між Польщею та Україною: https://uineu.org/2024/04/17/skorochennya-tovaroobigu-mizh-polshheyu-ta-ukrayinoyu/

«Укрпошта» в Польщі: які нововведення: https://uineu.org/2024/04/17/ukrposhta-v-polshhi-yaki-novovvedennya/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *