Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українська мова в польських школах

0
3 тижні ago
Українська мова в польських школах

Українська мова в польських школах – чи можливо це?

Україна та Польща працюють над можливістю включення української мови у шкільні програми польських шкіл. Українська мова в польських школах – може бути запроваджено вже з вересня цього року. З метою забезпечення можливості для українських дітей вивчати українську мову та літературу за польськими шкільними програмами з вересня. Міністерства освіти обох країн працюють над вирішенням цього питання.

Цю ініціативу оголосив посол України в Польщі Василь Зварич в інтерв’ю для Sestry.eu, яке передає УНН.

Однією з реальних проблем є відсутність українських дітей у будь-якій системі шкільної освіти. Приблизно 200 тисяч українських дітей навчаються в польських школах і, так би мовити, охоплені системою освіти. Однак значна кількість дітей, точна кількість яких невідома, навчаються або онлайн у системі української освіти, або взагалі не отримують освіти, за словами Зварича.Українська мова в польських школах

Зварич підкреслив, що це питання, над яким вони працюють, має на меті перш за все ставити інтереси дитини. А також забезпечити батькам відчуття підтримки від держави, щоб їхні діти не втрачали зв’язку з українською освітою та могли нормально розвиватися, спілкуючись зі своїми однолітками. Один із варіантів – навчання дітей у польських школах, де мали б створюватися умови для збереження їхньої української ідентичності.

Міністерства освіти обох країн вже працюють над включенням української мови та літератури до польських шкільних програм. Зварич підкреслив важливість цього кроку, який дозволить дитині залишатися зв’язаною з українською мовою, традиціями та культурою. Це також сприятиме легшому входженню дитини в українську систему освіти у майбутньому.

Відповідаючи на запитання щодо планів на майбутнє, Зварич зазначив, що працюють над розширенням географічного охоплення та компетенцій Міжнародної української школи, яка працює за принципами дистанційного навчання. Він висловив впевненість, що потенціал цієї школи ще не вичерпаний.

Щодо планів на вересень Зварич відповів, що, хоча частково, Міністерство освіти України працює над можливістю вивчення української мови та літератури в польських школах, куди підуть українські діти. Він висловив надію, що при наявності політичної волі з обох сторін, це питання може мати певний результат уже з вересня.

Інтеграція українських дітей у польське суспільство: https://uineu.org/2024/04/03/integracziya-ukrayinskyh-ditej-u-polske-suspilstvo/

Польща готується визнати другу регіональну мову https://uineu.org/2024/04/30/polshha-gotuyetsya-vyznaty-drugu-regionalnu-movu/

Шкільна освіта у Польщі: які нововведення: https://uineu.org/2024/04/05/shkilna-osvita-u-polshhi-yaki-novovvedennya/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *