Вступ до польських університетів для українців: вартість навчання та перелік необхідних документів
Українцям було пояснено правила вступу до польських університетів, як повідомляється на веб-сайті spilnoinpl.org.
У сучасному світі, коли отримати якісну вищу освіту в Україні стає все складніше, багато українських громадян розглядають можливість навчання за кордоном. Одним з найбільш доступних і привабливих напрямків є сусідня Польща. Українці можуть розпочати або продовжити своє навчання тут.
Вступ до польських університетів для українців: відмінності з українською системою навчання
Освіта в польських університетах відрізняється від української тим, що вона використовує гібридний підхід до навчання. Наприклад, студенти відвідують деякі лекції в аудиторіях, а інші слухають онлайн. Оцінювання студентів, самостійна робота з матеріалами, тести та контрольні роботи проводяться через онлайн-платформи. Кожен студент має особистий кабінет, де може відстежувати прогрес, вчитися, спілкуватися з викладачами та однокурсниками.
Є відмінності і в тривалості навчання. Наприклад, для отримання бакалавра людина зазвичай витрачає приблизно три роки, залежно від обраної спеціальності. Для вступу на цей рівень освіти абітурієнту потрібно мати атестат зрілості (документ про закінчення середньої школи).
У свою чергу, для вступу до магістратури потрібно мати вже диплом бакалавра. При цьому немає значення, чи є цей диплом українським чи європейським. Тривалість навчання складатиме півтора або два роки.
Також на деякі спеціальності абітурієнти можуть вступати на так звані “повні цикли”, особливо це актуально для медичної та юридичної сфер. Це означає, що студент отримає як диплом бакалавра, так і диплом магістра. Тривалість навчання таких програм становить 9-12 семестрів. На аспірантуру здебільшого зараховують тих, хто вже має диплом магістра. Під час навчання аспірант повинен написати дисертацію, після захисту якої можна отримати ступінь кандидата наук.
Українські студенти мають можливість вступати як до державних, так і до приватних університетів, коледжів та інститутів Польщі. Рекомендується спочатку визначитися із спеціальністю та факультетом.
Мобільні сервіси для подорожей Польщею: https://uineu.org/2024/04/15/mobilni-servisy-dlya-podorozhej-polshheyu/
Українкам-педагогам допоможуть працевлаштуватися в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/ukrayinkam-pedagogam-dopomozhut-praczevlashtuvatysya-v-polshhi/
Шкільна освіта у Польщі: які нововведення: https://uineu.org/2024/04/05/shkilna-osvita-u-polshhi-yaki-novovvedennya/