Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Дуда переконав Трампа у підтримці України

1
3 тижні ago
Дуда переконав Трампа у підтримці України

Дуда переконав Трампа у підтримці України? Чи зможе Польща вплинути на рішення НАТО щодо вступу України?

У своєму аналізі німецьке видання Die Welt звернуло увагу на демонстрацію військової сили Польщі в Вашингтоні під час особистої зустрічі президента Анджея Дуди з лідером Республіканської партії Дональдом Трампом.

Цей аналіз привернув увагу й інших німецьких ЗМІ, зокрема Deutsche Welle, яка цитує Die Welt у своєму матеріалі з заголовком: “Die Welt: польська демонстрація сили у Вашингтоні“.

Основний зміст обох матеріалів, опублікованих авторитетними німецькими ЗМІ, вказує на те, що Польща, здавалося б, має більше можливостей впливати на США, ніж інші країни Європи.Дуда переконав Трампа у підтримці України

Такий підхід є відмінним від звичайного ставлення німецьких ЗМІ, які часто критично ставляться до Польщі і рідко звертають увагу на її вплив на міжнародну ситуацію.

Дуда переконав Трампа у підтримці України?  Німецьке видання нагадує про недавню зустріч президента Анджея Дуди з колишнім президентом і потенційним кандидатом у цьогорічних президентських виборах Дональдом Трампом у США. Під час цієї зустрічі обговорювалася військова допомога Україні.

Президент Польщі залишається давнім другом Трампа. Після цієї зустрічі Палата представників Конгресу США погодилася виділити військову допомогу Україні у розмірі 61 мільярда доларів після кількох місяців блокування республіканцями.

“Можливо, це були впливи президента Польщі Дуди? Він залишається давнім другом ймовірного кандидата у президенти від Республіканської партії Трампа”, – додають журналісти.

Останніми тижнями Польща розпочала дипломатичну ініціативу у Вашингтоні, щоб забезпечити надання термінової військової допомоги Україні.

“Як прикордонна держава на східному фланзі НАТО, Польща зайняла ключове місце в Альянсі та має тісні стосунки зі Сполученими Штатами. І виступає як важливий військовий гравець та центр логістики для поставок західної зброї в Україну”, – зауважує Welt.

Це підтверджується візитом генсека НАТО Єнса Столтенберга та прем’єр-міністра Великобританії Ріші Сунака до Варшави 24 квітня.

“Варшава насправді має деякі засоби впливу на Вашингтон, яких не мають інші європейські країни”, – підкреслює німецьке видання, цитуючи експерта з редакційної групи Polityka Insight Марека Свєрчинського, який зазначає, що Вашингтон високо цінує той факт, що Польща інвестує значні кошти в оборону, купуючи велику кількість військового обладнання у США.Дуда переконав Трампа у підтримці України

Польща просунулася до позиції ключового члена Альянсу

В Сполучених Штатах проживає вісім-десять мільйонів поляків або осіб польського походження. Багато з них все ще зберігають зв’язок із своєю батьківщиною та враховують інтереси Польщі при прийнятті своїх виборчих рішень.

Уже під час передвиборчої кампанії 2017 року Трамп намагався здобути підтримку Полонії (польської діаспори).

Політики-демократи також часто звертаються з теплими словами до “польських американців”. Однією з причин цього є те, що, окрім Нью-Йорка, поляки проживають переважно в так званих “swing states” на Середньому Заході. Там часом достатньо лише декількох тисяч голосів, щоб виграти штат на президентських виборах. Дуда міг нагадати Трампу про це в Нью-Йорку.

“Зустріч Дуди з Трампом також є сигналом для інших європейських країн, що в разі перемоги Трампа на виборах польська політика може сприяти у контактах з республіканським естеблішментом. Незалежно від того, яка була реальна роль Польщі у розблокуванні пакету допомоги Україні”, – пише Die Welt.

Незважаючи на можливі сумніви щодо точності окремих деталей і оцінок німецьких ЗМІ, для України в цілому це має велике значення

Польща завжди виступала за тверду підтримку України у міжнародних відносинах, а саме – за нею перемогу в конфлікті з Росією та її повну відповідальність. Результатом цієї чіткої позиції стали узгоджені дії на міжурядовій зустрічі у Варшаві 28 березня, які відобразилися у підписаній спільній заяві.

Підтвердили зміцнення співпраці у проведенні пошуків, ексгумацій та інших заходів для гідного поховання жертв конфліктів, репресій і злочинів, скоєних на території обох країн. Обидві країни закликали міжнародне співтовариство надавати Україні необхідну військову допомогу для протистояння збройній агресії Росії. А також негайно використовувати заморожені російські активи для цілей оборони та відновлення країни. Крім того, сторони посилили санкційний тиск на Російську Федерацію та інші важливі аспекти.

Ще одним важливим пунктом цієї заяви є підтвердження зміцнення співпраці у проведенні пошуків, ексгумацій та інших заходів для гідного поховання жертв конфліктів, репресій і злочинів на території обох країн. Це сприятиме вшануванню права на гідне поховання та пам’яті загиблих. І зменшить поле для російської пропаганди, спрямованої на розпалювання протиріч щодо подій історичного минулого.

Консульство України в Любліні відновило видачу паспортів https://uineu.org/2024/04/30/konsulstvo-ukrayiny-v-lyublini-vidnovylo-vydachu-pasportiv/

Польща готується визнати другу регіональну мову https://uineu.org/2024/04/30/polshha-gotuyetsya-vyznaty-drugu-regionalnu-movu/

Польща надала Україні 9 мільярдів доларів https://uineu.org/2024/04/30/polshha-nadala-ukrayini-9-milyardiv-dolariv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

1 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *