Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Коли Польща закриє небо над Західною Україною

0
3 тижні ago
Коли Польща закриє небо над Західною Україною

Коли Польща закриє небо над Західною Україною – які процедури та умови  для цього потрібно.

У заяві представників Повітряних сил зазначено, що для закриття неба на заході України потрібні певні заходи. З технічної точки зору, Польща має змогу впровадити таку ініціативу, використовуючи системи протиповітряної оборони великого радіуса дії, зокрема системи Patriot. Однак для втілення цього плану необхідна воля з боку політичних влад. Речник командування Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш зазначив, що уже велися дискусії про можливість закриття неба в західних областях України, що дозволило б зосередити увагу на інших напрямках.

Коли Польща закриє небо над Західною Україною?Коли Польща закриє небо над Західною Україною

“Тривають дискусії про можливість закриття неба в західних регіонах України, що відкрило б можливість використання станцій та пускових установок, знаходячись на Заході країни, у інших напрямках. Ця можливість теоретично і технічно можлива, оскільки Польща має системи протиповітряної оборони великого радіуса дії, зокрема системи Patriot. Однак для цього необхідна політична воля, що стає предметом обговорення на дипломатичному рівні та серед вищого військового керівництва, які мають затвердити цей крок”, – зауважив речник.

“Ми могли б використовувати обмежені ресурси для протистояння тактичній авіації, керованим ракетам, крилатим ракетам. Це, безумовно, значно полегшило б нам завдання”, – уточнив речник Повітряних сил.

Раніше Ілля Євлаш також повідомляв, що росіяни почали активніше використовувати ракети Х-59 та Х-69.

Періодично Польща, під час повідомлень про ракетні атаки на Україну, звертає увагу на авіаційні аспекти.  Польща піднімала у повітря свою військову авіацію пізно ввечері 26 квітня через російську ракетну атаку по території України. Польські літаки були підняті та діяли у небі в південно-східній частині країни. У зв’язку з цим військові закликали місцевих жителів звернути увагу на можливе “підвищення рівня шуму” у вказаних регіонах. Польські військові додали, що моніторинг ситуації та підняття авіації необхідно для забезпечення безпеки повітряного простору Польщі.

Польща надала Україні 9 мільярдів доларів https://uineu.org/2024/04/30/polshha-nadala-ukrayini-9-milyardiv-dolariv/

Експорт зерна до Польщі можуть заборонити https://uineu.org/2024/04/30/eksport-zerna-do-polshhi-mozhut-zaboronyty/

Польща чекає ініціативи України повернути чоловіків https://uineu.org/2024/04/30/polshha-chekaye-inicziatyvy-ukrayiny-povernuty-cholovikiv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *