Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Поляки проти будівництва залізниці з України

0
3 тижні ago
Поляки проти будівництва залізниці з України

Поляки проти будівництва залізниці з України широкої колії: протягувати до кордонів НАТО залізницю стандарту Росії та Білорусі — дуже погана ідея.

За даними Puls Biznesu, поляки проти будівництва залізниці з України шириною 1520 мм від України до Гданська, оскільки це може стати загрозою для національної безпеки.

У 2022-2023 роках Міністерство інфраструктури Польщі отримувало пропозиції щодо цього проєкту від української сторони, але застерігалося від його реалізації через потенційні загрози. Ці попередження висловлені у звіті, де вказано на проблеми. Це – відсутність землі для будівництва, нестача відповідного рухомого складу та персоналу, а також можливість соціальних протестів.

Представники Міністерства інфраструктури Польщі вважають, що цей проєкт є недоцільним. Вони пропонують альтернативу – використання українських вагонів-зерновозів на європейських візках для перевезення українського зерна через польську мережу залізниць.

Генерал у відставці Ярослав Крашевський наголошує, що протягування залізниці стандарту Росії та Білорусі до кордонів НАТО – це надзвичайно небезпечна ідея, яка може підірвати безпеку. Він пропонує альтернативу, яка полягає в будівництві колій через мости, віадуки або тунелі для можливості їх у разі необхідності знищувати для запобігання транспорту.

Ще на початку квітня повідомлялось, що Польща має можливість заробляти на транзиті за умови будівництва широкої колії від кордону з Україною до Гданська та Клайпеди.

Микола Сольський, міністр аграрної політики та продовольства України зазначив, що проблема полягає у відмінних стандартах залізничної колії між країнами. ВПоляки проти будівництва залізниці з України Україні використовується колія ширше на 85 мм, ніж у Польщі. Це ускладнює перевезення товарів, зокрема зерна, до польських портів. Будівництво широкої колії від кордону з Україною до Польщі та Литви дозволить Польщі отримувати прибуток від транзиту та експортувати українське зерно через Гданськ. Це відкриє також можливості для побудови заводів з переробки зерна та експорту готової продукції з українського зерна.

За його словами, українські компанії вже висловили готовність гарантувати конкретні обсяги перевезень на 10 років вперед. Є інвестори, які готові фінансувати інфраструктурні проєкти в Україні. Однак для успішної реалізації проєкту необхідно спростити процедури інвестування. Також необхідно ухвалити польським парламентом спрощену процедуру для таких інфраструктурних інвестицій.

Загрози для студентів-українців в Польщі https://uineu.org/2024/04/29/zagrozy-dlya-studentiv-ukrayincziv-v-polshhi/

 Скільки заробляють українці в Польщі https://uineu.org/2024/04/30/skilky-zaroblyayut-ukrayinczi-v-polshhi/

Консульство України в Любліні відновило видачу паспортів https://uineu.org/2024/04/30/konsulstvo-ukrayiny-v-lyublini-vidnovylo-vydachu-pasportiv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *