Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Спроба підпалу синагоги Варшави: затримано підозрюваного

0
2 тижні ago
Спроба підпалу синагоги Варшави

Спроба підпалу синагоги Варшави: затримано підозрюваного.

Польська поліція затримала особу, яку підозрюють у спробі підпалу синагоги Варшави. За інформацією порталу “Європейська правда”, про це повідомив RMF 24.

За словами заступника голови Міністерства внутрішніх справ, Чеслава Мрочека, затриманий є 16-річним громадянином Польщі. Посадовець також зазначив, що його затримали в рамках співпраці з Агентством внутрішньої безпеки країни.

“Поліцейські, які були на черзі в неподалік, швидко загасили вогонь, що завадило його подальшому розповсюдженню”, – повідомив він.

За даними посла Ізраїлю в Польщі, хтось кинув пляшку з запальною речовиною у бік будівлі.

У той же час член ради директорів Єврейської громади у Варшаві, Ремігіуш Сосновський, зазначив, що крім фасаду, на якому вогонь спалахнув, частина легкозаймистої рідини потрапила на вікно з дерев’яною конструкцією, що спричинило його часткове запалення.

Головний рабин Польщі, Міхаель Шудріх, зазначив, що якби вогонь спалахнув на 15 сантиметрів лівіше, то речовина могла б потрапити всередину будівлі, де розміщується бібліотека.

Раніше міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, повідомив, що була спроба підпалу синагоги Ножиків Варшави за допомогою пляшки із запальною речовиною.

“Рабин Шудріх повідомив, що хтось спробував підпалити синагогу за допомогою коктейля Молотова. Щасливо, що ніхто не постраждав. Цікаво, хто намагається нашкодити нашій (20-й) річниці вступу до ЄС? Можливо, ті ж самі, хто вандалізував будівлі в Парижі, наносячи зірки Давида?” – висловився голова МЗС.

Раніше молдовський підприємець Анатолій Призенко визнав свою причетність до акції зі зірками Давида на будівлі в Парижі та на передмісті. Нагадаємо, що 3 листопада в Парижі була затримана молдовська пара, чоловік і жінка близько 30 років, які посеред ночі намагалися намалювати зображення зірки Давида на фасадах будівель. Також стало відомо, що французькі слідчі розглядають можливість зв’язку між десятками малюнків зірки Давида на будинках у Парижі та Росією.

10 травня фермери заблокують Варшаву https://uineu.org/2024/04/24/10-travnya-fermery-zablokuyut-varshavu/

Польща готова до розміщення ядерної зброї https://uineu.org/2024/04/24/polshha-gotova-do-rozmishhennya-yadernoyi-zbroyi/

Графік роботи магазинів Польщі на травневі свята https://uineu.org/2024/04/24/grafik-roboty-magazyniv-polshhi-na-travnevi-svyata/

Евакуація у Щецині через знайдену авіабомбу: https://uineu.org/2024/04/19/evakuacziya-u-shheczyni-cherez-znajdenu-aviabombu/

Проект “Павутина”: захист Польщі від російських ракет: https://uineu.org/2024/04/10/proekt-pavutyna-zahyst-polshhi-vid-rosijskyh-raket/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *