Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

У Німеччині сильно знизилась народжуваність

0
3 тижні ago
У Німеччині сильно знизилась народжуваністьУ Німеччині сильно знизилась народжуваність

У Німеччині сильно знизилась народжуваність

У Німеччині зафіксовано значний спад у кількості народжень та укладених шлюбів у 2023 році, що стало найнижчим показником за останні десять років. За попередніми даними Федерального статистичного відомства (Destatis), у 2023 році в країні народилося приблизно 693 тисячі немовлят, що є найменшим показником з 2013 року та на 6,2% менше, ніж у 2022 році. Особливо велике зниження спостерігалося в Східній Німеччині, де відбувся спад на 9,2%.

У Німеччині сильно знизилась народжуваність
У Німеччині сильно знизилась народжуваність

У березні Федеральний інститут з демографічних досліджень повідомив, що середня кількість дітей на одну жінку у Німеччині знизилася з 1,57 до 1,36 протягом 2021-2023 років. Що стосується структури новонароджених, то 46,5% складали перші діти, 34,8% – другі, а 18,7% – треті та більше. Порівняно з 2013 роком, відсоток дітей, які є другими, третіми чи більше у своїх родинах, зросла, що свідчить про вплив імміграції та роль жінок іноземного походження в цій тенденції.

Незважаючи на зниження народжуваності, загальне населення Німеччини продовжує зростати за рахунок імміграції. На кінець 2023 року населення країни складало 84,7 мільйонів осіб.

Кількість укладених шлюбів також виявилася на низькому рівні, зменшившись на 7,6% порівняно з 2022 роком, і стала другою найнижчою цифрою з початку ведення статистики у 1950 році. У Східній Німеччині цей спад був ще більшим, ніж на заході країни. За весь 2023 рік в країні було зареєстровано 361 тисячу шлюбів, з яких близько 9200 були між партнерами однієї статі.

Узагальнюючи, ситуація з народжуваністю в Німеччині є відображенням трендів. Такі тенденції спостерігаються також в багатьох країнах Європи. Наприклад таких як Франція та Італія, де також відзначається зниження народжуваності до мінімуму за деякі історичні періоди.

Рекомендуємо також переглянути слідуючі новини:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *