Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції

0
2 тижні ago
Польща має заборонити імпорт російської металопродукції

Польща повинна активно захищати свої інтереси та має заборонити імпорт російської металопродукції через свої порти – вважає політолог. Євген Магда висловив думку, що у Польщі є реальні можливості завадити збагаченню російських олігархів.

Польща послідовно вводить нові санкції проти Росії, навіть якщо це може створити додаткові фінансові труднощі для місцевих виробників. Тим часом, інші країни, такі як Бельгія та Чехія, домовляються про винятки для себе. Про це зазначив директор Інституту світової політики Євген Магда. “Представник Польщі при ЄС у справах санкцій повинен бути більш стриманим та категоричним, особливо стосовно інших країн, що прагнуть отримати виключення або довгі перехідні періоди”, – зауважив експерт, коментуючи послаблення санкцій ЄС для російської металургійної продукції, на яке тиснули окремі заводи, що належать росіянам.

Польща має заборонити імпорт російської металопродукції. Магда підкреслив, що основна частина російської металургійної продукції відправляється до Чехії через польські порти Гданськ і Щецин.

Зазначено, що чеський завод Vitkovice Steel отримує російську металопродукцію, яка виготовляється також у Польщі. Польща має заборонити імпорт російської металопродукції

Обидва заводи приблизно розташовані в одному регіоні і змагаються за увагу одного покупця. За звітами ЗМІ, чеський завод виграє завдяки недобросовісності. Інформація вказує на те, що Huta простоює вже кілька останніх місяців, і, можливо, однією з причин є його неконкурентоспроможності перед чеською продукцією з російських напівфабрикатів. Це свідчить про скорочення робочих місць у Польщі», – наголосив Магда.

Згідно з висновками експерта, підприємство Vitkovice Steel до 2014 року було частиною компанії Evraz, що належала російському олігарху Роману Абрамовичу. Пізніше воно було продано групі приватних інвесторів, які є власниками п’яти фондів, що зареєстровані на Кіпрі. Однак офіційні документи з Бізнес-реєстру Чехії свідчать про те, що ця угода була штучною. Принаймні один з бенефіціарних власників Vitkovice Steel працював у підприємствах Evraz. Крім того, до кінця 2023 року в наглядовій раді компанії входили дві громадянки Росії, що може свідчити про те, що рішення цього органу приймали в Москві. Таким чином, не дивно, що Vitkovice Steel активно впливає на рішення з питання продовження квот на російські напівфабрикати.

Однак він висловив думку, що в Польщі існує реальна можливість перешкодити збагаченню російських олігархів. Потрібно заблокувати імпорт російських слябів через власні порти. “Ця блокада буде корисною як для українців, так і для польських металургів. На глобальному рівні це дозволить переконатися у тому, що Росія завжди бреше. Чеський завод продовжить свою діяльність, але робитиме це чесно, без російського демпінгу та схем, завдяки яким олігархи Путіна продовжують збагачуватися”, – підсумував експерт.

Україна надає електроенергію Польщі попри дефіцит  https://uineu.org/2024/04/30/ukrayina-nadaye-elektroenergiyu-polshhi-popry-deficzyt/

Поляки повністю розблокували кордон https://uineu.org/2024/04/30/polyaky-povnistyu-rozblokuvaly-kordon/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *