Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

До Польщі намагалися ввезти скрипку Страдіварі

0
2 тижні ago
До Польщі намагалися ввезти скрипку Страдіварі

До Польщі намагалися ввезти скрипку Страдіварі: деталі читайте нижче.

До Польщі намагалися ввезти скрипку Страдіварі через українсько-польський кордон – спроба була зупинена прикордонниками та митниками в пункті пропуску «Краківець». Про це повідомила Держприкордонслужба.

Молода жінка з Львова, 28 років, направлялася до Польщі у легковому автомобілі. Під час прибуття на територію пункту пропуску, вона обрала смугу «зелений коридор» та повідомила, що перевозить особисті речі. Проте її автомобіль був направлений на додаткову перевірку. Під час огляду багажного відділення була виявлена скрипка Страдіварі, виготовлена у 1713 році. Музичний інструмент може мати велику культурну та історичну цінність.

Знахідку вилучили та передали на експертизу.

“Страдіварі там і не пахне”, – музиканти у соціальних мережах стверджують, що знайдена на кордоні скрипка не може бути оригіналом. Прикордонна та митна служби повідомили про запобігання вивезенню до Польщі скрипки “Antonius Stradivarius” 1973 року. У коментарях музиканти стверджують, що навіть з фотографії видно, що це звичайна фабрична скрипка.

Дописи Держприкордонслужби та Держмитслужби про вилучення скрипки на кордоні з Польщею, яку везла жінка зі Львова, викликали хвилю критики у коментарях. У коментарях пишуть, що навіть на фотографії видно, що скрипка – це неякісна копія, не те що оригінал.

Це не перший випадок, коли українські прикордонники виявляють скрипки Страдіварі під час огляду. У квітні 2023 року скрипку було виявлено в поромному пункті пропуску «Орлівка». Водій мікроавтобуса Mercedes, 40-річний чоловік, перевозив її разом з іншими речами до Болгарії, стверджуючи, що це було зроблено на прохання його товариша.

А вже у липні того ж року скрипку майстра виявили в салоні рейсового автобуса в пункті пропуску «Паланка — Маяки— Удобне» на Одещині. Однак водії та стюардеса заявили, що залишений музичний інструмент не має власника.

Раніше на кордоні з Румунією прикордонники разом з митниками запобігли спробі незаконного переміщення колекції старовинних монет та видання “Кобзаря” 1942 року.

Також жінка з Закарпаття намагалася вивезти з України старовинні предмети, включаючи нагрудний знак, медальйон Австро-Угорської імперії та раритетний перстень. Вона стверджувала, що предмети були передані їй знайомим з Мукачева, проте вона не знала їхнього вмісту.

Графік роботи магазинів Польщі на травневі свята https://uineu.org/2024/04/24/grafik-roboty-magazyniv-polshhi-na-travnevi-svyata/

Збільшення підприємств у Польщі заснованих українцями https://uineu.org/2024/04/25/zbilshennya-pidpryyemstv-u-polshhi-zasnovanyh-ukrayinczyamy/

Українці активно купують житло у Польщі https://uineu.org/2024/04/25/ukrayinczi-aktyvno-kupuyut-zhytlo-u-polshhi/

Польський режисер зняв фільм про Путіна https://uineu.org/2024/04/25/polskyj-rezhyser-znyav-film-pro-putina/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *