Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Курйоз із учнями в Польщі

0
2 тижні ago
Курйоз із учнями в Польщі

Курйоз із учнями в Польщі стався під час зустрічі педагога з учнями через незнання польської мови.

Українська письменниця, педагог та громадська діячка Лариса Ніцой поділилася цікавою ситуацією, що сталася з нею під час зустрічі з учнями у Польщі через відсутність знання польської мови. Про це вона опублікувала на своїй сторінці у Facebook.

“Курйоз із учнями в Польщі стався під час презентації, яка відбувалася за участю перекладача”, – розповіла Ніцой. “Під час нашої розмови з дітьми про те, як ми разом з художниками створюємо мої книжки, я наголосила на вмінні показувати на малюнках рухи героїв-дітей. Я спробувала донести, що важливо, щоб герої не лише стояли, а й рухалися, при цьому зберігаючи свою ідентичність”.

Письменниця додала, що діти уважно слухали її, але перекладачка здивувалася і розпочала перекладати її слова “досить неординарними шляхами, збираючи слова”.

“Після презентації мені кажуть: “Пані Ларисо, у польській мові слово ‘рухатися’ означає займатися сексом у дуже грубій формі”. По реакції дітей я зрозуміла, що вони не сприйняли в моїй мові жодного ненормативного вислову. Можливо, вони ще занадто маленькі, або я вимовила його з українським акцентом, який вони не впізнали. Тому на наступних презентаціях я вже говорила про статичні та динамічні малюнки”, – зауважила Ніцой.

Письменниця також згадала кілька інших іноземних слів, які для українців можуть бути незвичними. Зокрема, вона звернула увагу на чеське слово “потравіні” (продукти), а також “дивадло” (театр), “возидло” (автомобіль), “летадло” (літак).

Нагадаємо, Лариса Ніцой висловила думку про те, що політики можуть використовувати зросійщених бійців у своїх цілях. За її словами, вище розташування держави не проводить українізацію з метою використання таких військових для повернення російської мови в українське суспільство.

Польща готується визнати другу регіональну мову https://uineu.org/2024/04/30/polshha-gotuyetsya-vyznaty-drugu-regionalnu-movu/

Польща надала Україні 9 мільярдів доларів https://uineu.org/2024/04/30/polshha-nadala-ukrayini-9-milyardiv-dolariv/

Експорт зерна до Польщі можуть заборонити https://uineu.org/2024/04/30/eksport-zerna-do-polshhi-mozhut-zaboronyty/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *