Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Почали видавати закордонні паспорти українцям вибірково

0
2 тижні ago
Почали видавати закордонні паспорти українцям вибірково

Почали видавати закордонні паспорти українцям у Польщі вибірково: хто отримає перевагу.

Державне підприємство “Документ” частково відновило процес видавання готових паспортів громадянам України в Польщі. Однак це відбуватиметься тестовим чином, щоб уникнути перевантаження системи та можливих технічних помилок.

Згідно з повідомленням, першочергове право на отримання документів матимуть соціально вразливі групи громадян. Решті заявників доведеться чекати повторного SMS-повідомлення про готовність їх паспортів до видачі.

Для отримання документів українцям у Польщі, які чекають на свій паспорт, потрібно буде:

  • мати SMS-повідомлення про готовність паспорта (надіслане після 25 квітня);
  • пред’явити документ, що підтверджує особу заявника (зокрема, електронний паспорт у додатку “Дія”);
  • пройти процедуру верифікації особистих даних.

У “Документі” закликають громадян з розумінням ставитися до тимчасових обмежень, спрямованих на забезпечення стабільної роботи системи видачі документів за кордоном при великій кількості заявок.

Раніше українцям назвали два варіанти легалізувати перебування у Польщі без закордонного паспорта:

Перший варіант – зачекати на рішення міністра внутрішніх справ Польщі щодо видання проїзного документа (документа подорожі) для громадян України. Існує ймовірність, що таке рішення буде ухвалено, оскільки схожий підхід було застосовано до громадян Білорусі після відмови консульств РБ у видачі та продовженні паспортів.

Другий варіант – подати заяву про надання міжнародного захисту. У цьому випадку заявник отримає право на легальне перебування у Польщі та документ, який підтверджує його особу. Рішення про надання захисту не обмежується терміном дії.

Таким чином, українці у Польщі з простроченими або втраченими закордонними паспортами можуть чекати на спеціальне розпорядження польської влади або оформити статус особи, яка шукає притулку. Обидва варіанти дозволять їм легалізувати своє становище на час, коли вони не можуть отримати новий паспорт в Україні.

Сікорський сказав чи може Росія перемогти Захід https://uineu.org/2024/05/01/sikorskyj-skazav-chy-mozhe-rosiya-peremogty-zahid/

Польща оголосила умови депортації українських чоловіків https://uineu.org/2024/05/01/polshha-ogolosyla-umovy-deportacziyi-ukrayinskyh-cholovikiv/

Рух на кордоні з Польщею відновлюється https://uineu.org/2024/05/01/ruh-na-kordoni-z-polshheyu-vidnovlyuyetsya/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *