Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польські фермери хочуть відвідати Україну

0
2 тижні ago
Польські фермери хочуть відвідати Україну

Польські фермери хочуть відвідати Україну: повне відновлення роботи пунктів пропуску на українсько-польському кордоні вже приносить позитивні результати.

Польські фермери хочуть відвідати Україну. Представники аграрних асоціацій виразили бажання відвідати Україну у травні-червні 2024 року, щоб отримати уявлення про умови роботи фермерів в умовах конфлікту. Про це повідомив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства України, Тарас Висоцький, повідомляє «Українське радіо».

За його словами, зараз обговорюється можливість відвідати Центральну Україну. Він зауважив, що в разі покращення безпекової ситуації польські колеги також можуть відвідати південні та східні регіони України.

Тарас Висоцький підкреслив, що польські фермери також висловлювали готовність відвідати центральні та західні регіони, Правобережжя, а також інші області України, але маршрут буде складатися на місці в залежності від рівня безпеки.

Повне відновлення роботи пунктів пропуску на українсько-польському кордоні вже приносить позитивні результати. Про це повідомив перший заступник Міністра агрополітики Тарас Висоцький в ефірі Українського Радіо. За його словами, вантажний потік агропродукції з України збільшився на 20%. Якщо в другій половині квітня 2024 року середній обсяг перевезень склав 13 тисяч тонн на добу, то 28-29 квітня ця цифра становила вже 16 тисяч тонн. Це призведе до зниження витрат на транспортування та збільшення доходів українських фермерів.

За висновками Тараса Висоцького, з лютого цього року велися перемовини на міжурядовому, міжміністерському рівнях, залучаючи представників профільних асоціацій України та Польщі, щодо відновлення роботи кордону. Готовність продовжувати спілкування дає надію, що подібні проблеми не повернуться у майбутньому.

Також заступник Міністра агрополітики наголосив: “наразі усі пункти пропуску на українсько-польському кордоні відновлено. Відбувся виїзд польських фермерів, що є дуже позитивним сигналом. Чим ефективніша логістика, тим вища ціна для українських фермерів та більше можливостей для розвитку. Після повного розблокування фактично маємо збільшення обсягу товарообігу на 20%. Особливо зросли обсяги експорту, переважно автомобільним транспортом. Особливо це стосується аграрної продукції. Сподіваємося, що ситуація залишиться стабільною.

Наші аграрні асоціації виступають ініціаторами цього запрошення, що отримали підтримку Міністерства. Ми розглядали можливий візит до Центральної України, а також, в залежності від ситуації з безпекою, можливість відвідати східні та південні регіони. Польські фермери висловили готовність відвідати центральні та західні області, правобережні райони, а також інші регіони. Однак наші розмови будуть проводитися з урахуванням питань безпеки.

Також потрібно акцентувати увагу польських колег на те, що українське зерно переважно експортується в Європу- це міф. Було б корисно продемонструвати роботу портової інфраструктури, але наразі це питання під сумнівом. Важливо показати, що насправді 90% нашого експорту йде морським шляхом з України. Якщо буде можливість, важливо показати, як функціонують деокуповані регіони. Зокрема показати збитки у галузі тваринництва на Чернігівщині та Київщині. Щоб продемонструвати, що це не лише телевізійна картинка, а реальність, яку не так просто відновити. А головне – здійснити відверту розмову з українськими фермерами про їхні повсякденні виклики.”

10 травня фермери заблокують Варшаву https://uineu.org/2024/04/24/10-travnya-fermery-zablokuyut-varshavu/

Громадянин Польщі працював агентом РФ: https://uineu.org/2024/04/18/gromadyanyn-polshhi-praczyuvav-agentom-rf/

Прискорення руху на кордоні: Польща і Україна: https://uineu.org/2024/04/18/pryskorennya-ruhu-na-kordoni-polshha-i-ukrayina/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *