Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Загроза РФ для польських кордонів – Боррель

0
2 тижні ago
Загроза РФ для польських кордонів - Жозеп Боррель під час виступу у Оксфордському університеті щодо ситуації з безпеки у світі.

Загроза РФ для польських кордонів – Жозеп Боррель під час виступу у Оксфордському університеті щодо ситуації з безпеки у світі.

Жозеп Боррель, високий представник ЄС, підкреслив що Європа має розуміти загрозу, яку становить армія Російської Федерації, особливо для польських кордонів. Він наголосив, що Росія, повернувшись до імперського сприйняття світу, стала найбільшою екзистенційною загрозою для країн Європи. Боррель попередив, що якщо Росія досягне успіху в Україні, її агресія не зупиниться там, а може поширитися і на інші країни. Загроза РФ для польських кордонів : контроль Росією значної частини світового зернового ринку та появи російських військ на кордонах Польщі.

Боррель також відзначив, що європейці сподівалися створити навколо себе оточення друзів, але замість цього зіткнулися з загрозою, яка охоплює країни від Сахелю до Близького Сходу та від Кавказу до конфлікту в Україні.

Дипломат наголосив, що світова система, яка склалася після кінця “холодної війни”, вже не існує. Сполучені Штати втратили свою позицію гегемона. Тож міжнародний порядок, що склався після 1945 року, починає втрачати свої принципи. В такій ситуації існує реальна загроза, що сучасна Європа, як ми її знаємо, може бути загрозою. Тому європейцям необхідно діяти негайно.

“Перш за все, нам потрібно чітко оцінити небезпеку, що представляє Росія. Росія вважається найбільшою екзистенційною загрозою для Європи. Можливо, не всі в Європейській раді погоджуються з цією точкою зору, але більшість підтримує цю думку. Росія становить для нас екзистенційну загрозу, і ми маємо бути відкритими у своїй оцінці цього ризику”, – відзначив політик.

Боррель зауважив, що за керівництва диктатора Росії Володимира Путіна країна повернулася до імперського уявлення про світ. Дипломат вважає, що саме під керівництвом Путіна Росія, яка колишніми розмірами та впливом нагадує імперські часи Російської імперії та радянської держави.

“Це було Грузія у 2008 році. Це був Крим у 2014 році. Ми не помічали або ухилялися від реальності щодо еволюції Росії під керівництвом Путіна. Навіть при тому, що сам Путін попередив нас на Мюнхенській безпековій конференції у 2007 році. Важливо повторно переглянути те, що Путін сказав у 2007 році під час конференції в Мюнхені, — те, що, боюся, ніхто не хотів чути або розуміти”, — нагадав високопосадовець ЄС.

Боррель підкреслив, що в Європі була створена модель взаємодії, побудована на співробітництві та взаємній економічній залежності. У Європейському Союзі це було великим досягненням, яке забезпечило 70 років миру між країнами Європи.

“Європейці вважали, що така взаємозалежність також може призвести до політичних змін у Росії та навіть у Китаї. Але це було помилковою думкою і такі зміни не відбулися. У протистоянні з російським авторитаризмом взаємозалежність не призвела до миру. Навпаки, вона перетворилася на залежність, особливо від вугілля, і ця залежність стала знаряддям”, — цитує слова дипломата видання.

Політик переконаний, що все більше лідерів ЄС розуміють цю загрозу, згадуючи президента Франції Еммануеля Макрона. Він раніше закликав “не втручатися в РФ”, але тепер попереджає про великі наслідки, якщо Росія виграє в Україні. Також такі попередження можна почути від інших країн світу, зокрема, від Японії.

“Європейський Союз діє за принципом більшості. Наша політика щодо Росії завжди перебуває під загрозою, коли одного голосу вистачає для вето, — як це продемонстрував (прем’єр-міністр Угорщини) Віктор Орбан, затримавши наш нещодавній пакет допомоги для України. У той же час у Сполучених Штатах політична поляризація призвела до затримки пакету військової допомоги (для України) на пів року. У період війни пів року — це дуже багато часу. Це може бути вирішальним для результату війни”, — підбив підсумок Боррель.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *