Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зростання обсягу імпорту нафтопродуктів з Польщі

0
2 тижні ago
Зростання обсягу імпорту нафтопродуктів з Польщі

Зафіксовано зростання на 60% обсягу імпорту нафтопродуктів з Польщі після деблокади польсько-українського кордону.

Після розблокування кордону з Польщею та країнами Балтії Україна відзначила раптове зростання імпорту автомобільного пального. Зростання обсягу імпорту нафтопродуктів з Польщі та країн Балтії за минулий тиждень майже на 60% і досяг 17 900 тонн, за даними “Консалтингової групи А-95”, як повідомляє enkorr. Цей приріст обумовлений відміною блокади польсько-українських пунктів контролю та пропуску.

Протягом тривалого періоду блокування кордону постачальникам з Польщі та країн Балтії доводилося реалізовувати пальне за заниженими цінами через обмежений доступ до українського ринку. Це зменшення в обсягах продажів в Україну призвело до утворення зайвого запасу на внутрішніх ринках зовнішніх постачальників. Що відразу ж позначилося на їхній прибутковості.

Зауважується, що страйки фермерів спричинили зниження частки постачань польських та балтійських компаній в українському імпорті нафтопродуктів. У січні українські імпортери завозили 43% обсягів дизпального з Польщі та Балтії, але у квітні цей показник зменшився до 31%.Аналогічна ситуація спостерігалася із скрапленим газом: частка польського та балтійського ресурсу знизилася з 58% до 44% за той самий період.

Експерти вважають, що частка газу з західного напрямку могла бути ще менше, якби деякі польські компанії не пропонували сумнівний ресурс за аномально низькими цінами. За даними “Консалтингової групи А-95”, у лютому 2024 року близько 50% імпорту зрідженого газу до України становили підозрілі партії. Серед основних компаній-виробників таких обсягів були польські Barter S.A, Bialchem Group, Pakar Jacek, BaltykGaz та інші.

Український ринок пального успішно адаптувався до нових умов. Протягом останніх двох місяців багато компаній збільшили свої закупівлі пального з південних країн. Крім того, трейдери, які досі жорстко конкурували на півдні, почали пропонувати дизельне пальне за привабливішими цінами.

Таким чином, збільшення постачань з Польщі та країн Балтії допоможе зберегти профіцит дизельного пального та скрапленого газу на українському ринку.

У листопаді 2023 року блокування кордону з Польщею призвело до зростання цін на зріджений газ на 30%. У лютому 2024 року Куюн прогнозував, що здорожчання цього пального може становити до 3 гривень за літр. Це  з урахуванням необхідності об’їжджати польську ділянку кордону під час імпорту зрідженого газу.

Україна надає електроенергію Польщі попри дефіцит  https://uineu.org/2024/04/30/ukrayina-nadaye-elektroenergiyu-polshhi-popry-deficzyt/

Поляки повністю розблокували кордон https://uineu.org/2024/04/30/polyaky-povnistyu-rozblokuvaly-kordon/

 Польща планує знизити тарифи на електроенергію https://uineu.org/2024/05/01/polshha-planuye-znyzyty-taryfy-na-elektroenergiyu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *