Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Німеччина агітує Польщу відмовитися від права вето у ЄС

0
2 тижні ago
Німеччина агітує Польщу відмовитися від права вето у ЄСНімеччина агітує Польщу відмовитися від права вето у ЄС

Німеччина агітує Польщу відмовитися від права вето у ЄС

Німеччина вмовляє Польщу відмовитися від права вето в ухваленні рішень ЄС. У понеділок міністерка Німеччини з питань Європи, Анна Люрманн, закликала Польщу визнати необхідність переходу до голосування кваліфікованою більшістю для підготовки до розширення ЄС. Цю інформацію оприлюднило видання Euractiv на основі даних, наведених у “Європейській правді”.

Німеччина агітує Польщу відмовитися від права вето у ЄС
Німеччина агітує Польщу відмовитися від права вето у ЄС

Під час виступу у посольстві Польщі у Берліні під час святкування річниці польської конституції 3 травня, Люрманн підкреслила, що процеси розширення ЄС і реформування Євросоюзу мають відбуватися паралельно. Вона зазначила, що більший ЄС не завжди означає його сильнішу позицію, тому крім розширення важливі також “внутрішні реформи”.

Люрманн також відзначила, що “польська історія та вето Liberum” свідчать про потенційну небезпеку одностайності. Liberum veto, правило, що існувало в Речі Посполитій у XVII-XVIII століттях, надавало будь-якому члену польського Сейму право блокувати законодавство. Вона закликала вчитися на польській історії та робити відповідні висновки.

Німеччина довгий час підтримує відмову від права вето окремих країн, особливо в питаннях зовнішньої політики ЄС, але попередній уряд Польщі був противником скасування цього права. Проте новий уряд під керівництвом Туска проявив більшу відкритість. Хоча позиція Польщі стосовно цього питання ще не визначена, міністр закордонних справ Радослав Сікорський відзначив, що польське суспільство підтримає відмову від одностайності у деяких сферах, зокрема, щодо санкцій.

Деякі країни ЄС, такі як Угорщина, часто використовують своє право вето, що значно уповільнює ухвалення рішень у ЄС.

Ще посилання на цікаві новини:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *