Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці подають заяви на міжнародний захист

2
2 тижні ago
Українці подають заяви на міжнародний захист

У Польщі українці масово подають заяви на міжнародний захист

В Польщі зростає кількість українців, які подають заяви на міжнародний захист. Зазвичай такі заяви розглядають протягом 6 місяців.

За останній час українці більш активний подають заяви на міжнародний захист. За даними yavp.pl, у першому кварталі 2024 року понад 1,2 тисячі громадян України подали відповідні заяви.

Департамент у справах іноземців повідомив, що протягом січня-березня 2024 року кількість таких заяв у Польщі зросла на близько 30% порівняно з аналогічним періодом минулого року.

Серед 3000 заявників найбільша частка – 1,2 тисячі осіб – була з України. Також були представлені заяви від громадян Білорусі (1000 осіб) та Росії (300 осіб). Міжнародний захист у формі статусу біженця або додаткового захисту, надається іноземцям, які перебувають під загрозою переслідування чи реального ризику для свого життя чи здоров’я у країні їхнього походження.Українці подають заяви на міжнародний захист

У першому кварталі 2024 року Департамент у справах іноземців Польщі затвердив надання міжнародного захисту для 1,2 тисяч іноземців:

  • 670 осіб з Білорусі;
  • 410 осіб з України;
  • 50 осіб з Росії.

Варто відзначити, що зазвичай заяви про міжнародний захист розглядаються протягом 6 місяців. У першому кварталі 2024 року середня тривалість розгляду основ для отримання притулку склала близько 4,5 місяців.

Під час оформлення статусу біженця, іноземці мають право на широкий спектр соціальної підтримки, що включає проживання, харчування та медичне обслуговування, які надаються Департаментом у справах іноземців. Крім того, вони можуть скористатися курсами, що включають вивчення польської мови. Прохачі на отримання притулку можуть перебувати в спеціальних центрах для біженців або обирати самостійне проживання за межами таких установ.

Міжнародний захист відрізняється від тимчасового захисту, який надається в контексті війни в Україні. Тимчасовий захист охоплює право на проживання у країні з можливістю працювати, отриманням доступу до освіти та медичної допомоги. Для українців тимчасовий захист у країнах ЄС буде діяти до 2025 року.

Як Польща може посилити українську ППО https://uineu.org/2024/05/08/yak-polshha-mozhe-posylyty-ukrayinsku-ppo/

Як можна було уникнути вторгнення Росії – Туск https://uineu.org/2024/05/08/yak-mozhna-bulo-unyknuty-vtorgnennya-rosiyi-tusk/

У залі уряду Польщі знайшли “прослушку” https://uineu.org/2024/05/08/u-zali-uryadu-polshhi-znajshly-proslushku/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *