Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Великодній сніданок українців у Варшаві

0
2 тижні ago
Великодній сніданок українців у ВаршавіWarszawa, 05.05.2024. Warszawskie Œniadanie Wielkanocne dla uchodŸców z Ukrainy, zorganizowane przez Fundacjê Ukraiñski Dom w sto³ecznym miêdzynarodowym Centrum Kultury Nowy Teatr, 5 bm. (jm) PAP/Pawe³ Supernak

Великодній сніданок українців у Варшаві: біженці зібралися на спільний святковий сніданок у Третій Великдень.

Півтисячі українських біженців у Варшаві відзначили Великдень разом. Серед гостей святкового сніданку було багато людей похилого віку, а також цілі родини. Дехто прийшов у вишиванках, розповіла кореспондентка Радіо Свобода. 5 травня 2024 року відбувся великодній сніданок українців у Варшаві.

Мар’яна Бєляєва з Харкова прийшла на великодній сніданок разом із своїми двома дітьми. У Польщі вони перебувають вже більше року. Жінка підкреслила, що для неї важливо, щоб її діти чули українську мову та знали рідні традиції.

“Зараз трохи сумно, бо наші батьки залишилися в Харкові, а моя сестра з дитиною у Німеччині. Тяжко, що ми не можемо бути разом в цей день, як родина. Але ми віримо, що все буде добре, війна закінчиться, і ми повернемося додому”, – розповіла Мар’яна Бєляєва Радіо Свобода.Великодній сніданок українців у Варшаві

“Я вранці побувала в церкві і потім прийшла сюди. Для мене важливо мати можливість святкувати Великдень разом з українською громадою, де б я не знаходилась. Якщо щось станеться, знаю, що завжди можу розраховувати на підтримку, навіть моральну. Мені завжди хочеться відчути зв’язок із своїм народом”, – розповіла киянка Оксана Ковтонюк.

Чоловік Наталії Домбровської з Львова зараз на передовій, захищаючи територіальну цілісність України, тоді як вона з двома дітьми знаходить притулок у Варшаві. Вона висловила радість з можливості святкувати Великдень разом з іншими українцями. “Для мене така спільнота має велике значення, щоб відчути дух свята. Це можливість зустріти і поспілкуватися з українцями, поділитися досвідом. Іноді цього не вистачає. Я хочу побажати усім українцям бачити світло навіть у важкі часи, дарувати тепло оточуючим і жити повноцінно, незважаючи на все, що відбувається”, – додала Наталя.

Уже третій рік поспіль Український дім у Варшаві організовує великодній сніданок для біженців за підтримки благодійників. Заходи такого роду допомагають людям не відчувати себе самотніми за кордоном і, навіть у часи війни, радіти Христовому Воскресінню.

«Уже третій рік війни, і нам дуже важливо дати людям надію, дозволити їм бути разом, згуртовано, святкувати разом. Тут багато старших осіб, які опинилися в скрутній ситуації, фінансово важко, далеко від родини та мережі підтримки. Для них особливо важливо мати змогу бути разом у цей день, серед друзів», – пояснила голова правління Українського дому у Варшаві Мирослава Керик у коментарі для Радіо Свобода. «Нам дуже важливо дати людям надію, дозволити їм святкувати разом», – додала вона.

Торік на великодній сніданок у Варшаві завітали майже півтори тисячі українців.

 Скільки заробляють українці в Польщі https://uineu.org/2024/04/30/skilky-zaroblyayut-ukrayinczi-v-polshhi/

Консульство України в Любліні відновило видачу паспортів https://uineu.org/2024/04/30/konsulstvo-ukrayiny-v-lyublini-vidnovylo-vydachu-pasportiv/

Польща готується визнати другу регіональну мову https://uineu.org/2024/04/30/polshha-gotuyetsya-vyznaty-drugu-regionalnu-movu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *