Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Як Польща може посилити українську ППО

0
2 тижні ago
Польща може посилити українську ППО

Як Польща може посилити українську ППО – речник Повітряних сил дав відповідь.

Речник Повітряних сил ЗСУ, Ілля Євлаш, висловив думку, що Польща може посилити українську протиповітряну оборону (ППО) шляхом закриття частини українського неба. Він зазначив, що це було б можливо після того, як російська ракета потрапила в повітряний простір Польщі.

Таке рішення дозволило б перемістити установки та дефіцитні ракети України на інші об’єкти. За словами Євлаша, це обговорювалося після інциденту з ракетою в Польщі. Він пояснив, що в Україні існує безліч важливих об’єктів і широка територія, яку не можна повністю захистити за допомогою наземних установок ППО.

Речник також наголосив, що жодна велика країна не може собі дозволити перекрити весь повітряний простір тільки за рахунок наземних станцій ППО. Тому для захисту використовуються інші складові, такі як багатоцільові винищувачі F-16, F-22, F-35, а також флот.Польща може посилити українську ППО

Ілля Євлаш відмітив, що допомога від Польщі дозволила б Україні ефективніше протистояти більшості крилатих ракет, керованих ракет і дронів.

“Закриття цієї території Польщею було б надзвичайно корисним для нас у відбитті атак противника. Хоча це, можливо, не забезпечило б захист від ракет типу “Кинджал”, але ми могли б впоратися з більшістю крилатих ракет, керованих ракет і дронів. Однак це питання, що вирішується на дипломатичному рівні. Наша мета полягає в тому, щоб забезпечувати захист повітряного простору та підтримку сухопутних сил, використовуючи наявні засоби. Посилення ППО потрібно, воно дозволило б прикрити наші теплостанції, електростанції, генерувальні підприємства”, – підкреслив він.

“На жаль, ми стикалися зі сценарієм, коли вони атакували Трипільську ТЕС. Ми зуміли збити більшість ракет, але вони використовували тактику надмірного навантаження нашої системи, змушуючи нас витрачати всі наявні ракети, які мали на установках. Нам відомо, що навіть одна ракета може завдати серйозної шкоди об’єкту. Ми постійно адаптуємося, використовуючи ті ресурси, які маємо. Ми продемонстрували абсолютно новий підхід до цієї війни, не лише на землі, але й у сфері ППО. Уже навіть діти у садочку знають, що таке система Patriot, і нам необхідно більше таких систем”, – зауважив він.

Речник Повітряних сил підкреслив, що для боротьби з “Кинджалами” Україна може використовувати лише один ефективний засіб – Patriot. “Але радіус дії для боротьби з “Кинджалами” обмежений 40 кілометрами”, – додав він.

“Уявіть, скільки нам потрібно таких Patriot, щоб охопити все це?” – підкреслив він.

Євлаш також зауважив, що в умовах війни ніколи не може бути достатньо ракет, особливо під час масованих атак противника, який переважає чисельно.

Нагадаємо, що обіцяна Німеччиною система протиповітряної оборони Patriot потрапить до України не раніше кінця червня, через два місяці від нині. Однак навіть цей термін – найкращий можливий сценарій.

Польща готова до розміщення ядерної зброї https://uineu.org/2024/04/24/polshha-gotova-do-rozmishhennya-yadernoyi-zbroyi/

Відмова Польщі передати ППО Patriot Україні https://uineu.org/2024/04/24/vidmova-polshhi-peredaty-ppo-patriot-ukrayini/

Польська залізниця виходить на український ринок https://uineu.org/2024/04/24/polska-zaliznyczya-vyhodyt-na-ukrayinskyj-rynok/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *