Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

60% стартапів збираються переїхати в Польщу

0
2 тижні ago
60% стартапів збираються переїхати в Польщу

З України вирушають компанії – початківці – майже 60% стартапів збираються переїхати в Польщу. Польська влада сприяє цьому процесу, оскільки такі ініціативи сприяють розвитку місцевого ринку та створенню нових робочих місць.

Про це повідомив віцепрем’єр-міністр та міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський, за даними “Економічної правди”.

За дослідженням польського уряду, приблизно половина стартапів, що залишили Україну та переїхали до Польщі, мають намір повернутися.

У той же час, майже 60% стартапів, які збираються покинути Україну, збираються переїхати саме в Польщу.

ІТ-галузь Польщі набуває все більшої сили За словами Гавковського, чимало українських розробників знаходять роботу в польських стартапах, що сприяє розвитку останніх і позитивно впливає на економіку Польщі. Співпраця фахівців створює синергію, що зміцнює ІТ-сектор Польщі.

У Польщі діє чимало стартапів, заснованих українцями або перелокованих з України, і такий бізнес утворює екосистему, що приводить до розвитку польської економіки.

Уряд Польщі не стоїть на заваді цьому процесу, оскільки такі ініціативи сприяють розвитку місцевого ринку та створюють нові робочі місця.

Як зауважив Гавковський, українці, які прагнуть розпочати власну справу, мають такі самі можливості, як і поляки: вони можуть подаватися на будь-яке фінансування, як і місцеві фахівці.

Кожен десятий новий бізнес у Польщі відкрито українцем

За даними консультаційного центру Дія.Бізнес у Варшаві, у 2023 році кожен десятий новий індивідуальний підприємець у Польщі був українцем. У цьому році українці заснували у Польщі 30 325 нових індивідуальних компаній. За період 2022-2023 років наші співгромадяни зареєстрували у Польщі 48 464 ФОПи. До початку повномасштабної війни українці щомісяця реєстрували у Польщі в середньому 200 нових бізнесів. Проте, весною 2022 року ця цифра стрімко зросла до близько 1 700 підприємств щомісяця.

Раніше стверджувалося, що Польща не планує сприяти поверненню українських біженців на Батьківщину, оскільки вони є “дуже важливими з погляду польського ринку праці”. Посол Польщі в Україні Ярослав Гузи наголошував, що Польща має економічний інтерес у працівниках з України і допускав, що польські роботодавці можуть сприяти тому, щоб українці залишалися у країні.

Великодній сніданок українців у Варшаві https://uineu.org/2024/05/08/velykodnij-snidanok-ukrayincziv-u-varshavi/

Краще підтримувати Україну у обороні, ніж потім відновлювати – Сікорський https://uineu.org/2024/05/08/krashhe-pidtrymuvaty-ukrayinu-u-oboroni-nizh-potim-vidnovlyuvaty-sikorskyj/

Як Польща може посилити українську ППО https://uineu.org/2024/05/08/yak-polshha-mozhe-posylyty-ukrayinsku-ppo/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *