Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Польща наповнює Пенсійний фонд завдяки українцям

0
2 тижні ago
Польща наповнює свій Пенсійний фонд завдяки українцям.

Польща наповнює свій Пенсійний фонд завдяки українцям – Пенсійний фонд показує позитивну динаміку вперше за останні 5 років.

Вперше за останні п’ять років польський Пенсійний фонд показує позитивну динаміку, що стало можливим завдяки внеску українських працівників та підприємців. Марек Сієрант, польський експерт і журналіст, повідомив про це в ефірі телеканалу “Еспресо“, зауваживши, що в Польщі спостерігається підвищення економічних показників. Зокрема в сфері пенсійного забезпечення. “Українці постійно поповнюють наш бюджет. Компанії, які відкрилися в Польщі, сприяють розвитку нашого пенсійного фонду. Щорічно це може приносити від 15 до 20 мільярдів злотих, що становить 0,5% польського ВВП. Крім того, українці активно споживають, що сприяє розвитку внутрішнього ринку та економіки. Майже в усіх галузях, де працюють українці, спостерігається зростання показників і податків”, – підкреслив Сієрант.

Позитивний вплив українських біженців та мігрантів на демографічну ситуацію в Польщі також надзвичайно важливий. Як зауважує Марек Сієрант, країна стикається з серйозною демографічною кризою, але завдяки працездатності та оплаті податків українців, статистика зростає. «Це перший раз, напевно, за 5 років, коли ми спостерігаємо таке значне покращення», – підкреслює експерт.

У 2023 році українці заснували у Польщі 30 325 нових компаній, що становить 10% від загальної кількості зареєстрованих індивідуальних підприємців протягом цього періоду, повідомляє консультаційний центр “Дія.Бізнес” у Варшаві. Також за 2022-2023 рік українці зареєстрували 48 464 ФОПи в Польщі. Перед початком масштабного переселення середня кількість реєстрацій нових бізнесів українцями у Польщі не перевищувала 200 на місяць. Найбільш популярні міста для створення власного бізнесу серед українців – Варшава (9 406 компаній), Краків (2 661) та Вроцлав (2 128).

Хто може навчатись безкоштовно в Польщі? https://uineu.org/2024/05/02/hto-mozhe-navchatys-bezkoshtovno-v-polshhi/

Українська мова в польських школах https://uineu.org/2024/05/02/ukrayinska-mova-v-polskyh-shkolah/

Договір про гарантії безпеки з Україною https://uineu.org/2024/05/02/dogovir-pro-garantiyi-bezpeky-z-ukrayinoyu/

Легальне перебування українців у Польщі продовжено https://uineu.org/2024/05/01/legalne-perebuvannya-ukrayincziv-u-polshhi-prodovzheno/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *