Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Зростання тарифів на комуналку у Польщі

0
2 тижні ago
Зростання тарифів на комуналку у Польщі

Зростання тарифів на комуналку у Польщі. На скільки підвищаться ціни на газ та електроенергію?

Міністерство клімату Польщі: газ та електрика подорожчають на 15% та 29%

Мешканці готуються до значного зростання тарифів на комуналку у Польщі. А саме – підвищення вартості за газ та електроенергію у другій половині 2024 року. За даними money.pl, Міністерство клімату та довкілля Польщі попереджає про очікуване збільшення цін на ці ресурси на 15% та 29% відповідно. Згідно з інформацією від відомства цей стрибок вартості очікується влітку 2024 року.

Запропоновані Міністерством рішення передбачають, що окремі енергетичні компанії мають подати заявку на новий тариф та встановЗростання тарифів на комуналку у Польщіити максимальну ціну на рівні тарифу компанії. Також з 1 липня 2024 року передбачається припинення збереження тарифів на розподіл замороженого газового палива.

Сума рахунків за газ для споживачів збільшиться у період з 1 липня 2024 року по 31 грудня 2024 року на близько 15% порівняно з ціною за перше півріччя 2024 року.

Представники міністерства вже інформували Єврокомісію про свої обурення стосовно зростання “енергетичної бідності”. У відомстві також застерегли, що підвищення цін може виявитися ще більшим. Якщо постачальники не погодяться на зниження тарифів або впровадження пільгових програм.

“Для зменшення різкості зростання уряд розглядає кілька варіантів рішень. Зокрема у проєкті закону, який обговорюється сьогодні, Міністерство клімату пропонує зниження тарифів та підтримку найбільш соціально вразливих домогосподарств за допомогою енергетичних субсидій у формі ваучерів”, – зазначено в публікації.

Уряд вимагає від енергетичних компаній подавати заявки на зміну тарифів на торгівлю електроенергією з продовженням терміну дії до 31 грудня 2025 року. Це замість чинного тарифу, що діє до 31 грудня 2024 року. Загалом в міністерстві вбачають, що без заходів для стабілізації ситуації кількість громадян та домогосподарств, які не зможуть сплачувати рахунки, раптово зросте. За даними відомства, наразі 11% домогосподарств мають важкості з оплатою газу, ще 3% перебувають у групі ризику.

Раніше повідомлялось про:

Українців замінять на польському ринку праці https://uineu.org/2024/04/27/ukrayincziv-zaminyat-na-polskomu-rynku-praczi/

Як водіям перевірити штрафи в Польщі https://uineu.org/2024/04/29/yak-vodiyam-pereviryty-shtrafy-v-polshhi/

Соціальна пенсія у Польщі: хто отримає: https://uineu.org/2024/04/19/soczialna-pensiya-u-polshhi-hto-otrymaye/

Як оплачувати комунальні послуги в Польщі?: https://uineu.org/2024/04/15/yak-oplachuvaty-komunalni-poslugy-v-polshhi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *