Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Шмідт попросив у Білорусі політичного притулку

0
2 місяці ago
Шмідт попросив у Білорусі політичного притулку

Шмідт попросив у Білорусі політичного притулку – поляка позбавили статусу судді.

Під час пресконференції у Мінську Шмідт оголосив про своє рішення зняти з себе повноваження судді та висловив намір просити політичного притулку в Білорусі. Він пояснив, що не погоджується з політикою польської влади, яка, за його словами, “під впливом США і Британії веде країну до війни”.

Шмідт також висловив бажання показати Білорусь у світлі, яке він бачить її як іноземець. І закликав громадян Балтійських країн відвідати Білорусь. Для того, щоб побачити “справжню ситуацію”, яку національні ЗМІ, на його думку, подають викривлено.

Раніше Шмідт займав різні посади у судовій системі Польщі, включаючи роботу в юридичному відділі Національної ради суддів.

Шмідт попросив у Білорусі політичного притулку. Вищий адміністративний суд Польщі офіційно прийняв заяву про відставку з посади судді. Цю інформацію підтвердив речник суду Сильвестр Марчінак, повідомляє «Європейська правда».

Томаш Шмідт заявив про тиск та погрози, які його нібито зазнав через свою “незалежну політичну позицію”. Голова Вищого адміністративного суду Яцек Хлєбний прийняв заяву про відставку Шмідта з посади судді воєводського адміністративного суду у Варшаві на підставі його заяви.

Попередньо польський суд позбавив Шмідта імунітету, що дозволило його затримання та проведення досудового розслідування.

Національна прокуратура Польщі розпочала розслідування стосовно Шмідта за звинуваченням у співпраці з іноземною розвідкою.

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш вже висловився щодо виїзду польського судді до Білорусі.

«Ця інформація шокуюча, оскільки вибір Білорусі свідчить про те, на чию користь ця особа працювала всі ці роки у Польщі та в інтересах кого. Це виходить за межі природних дій – відправитися до Мінська, де править Лукашенко, і шукати там притулку, спонукає до думки про його минулу діяльність тут. Це справжній привід для серйозних роздумів. Я очікую звіту від служб та від усіх, хто може мати інформацію на цю тему. Справа вимагає негайного розслідування, але обов’язково потрібно прослідкувати за його попередньою діяльністю. Це поведінка, яку важко уявити», – підкреслив польський міністр.

Також ситуацію прокоментував радник президента, колишній заступник координатора спеціальних служб Станіслав Жарин. У мережі він написав, що тепер суддя стане об’єктом пропаганди Росії та Білорусі: «Він буде відображений як представник західних структур, який вірить брехні російської та білоруської пропаганди. Такі дії – це приєднання до гібридної війни проти Польщі. Це зрада Республіки Польща. Не зрозуміло, від чого тікає Томаш Шмідт. Раніше такі кроки робили ті, хто боявся відповідальності за свої дії у Польщі. Ніхто в здоровому глузді не пішов би в Білорусь, щоб стати маріонеткою у руках Путіна і Лукашенка».

60% стартапів збираються переїхати в Польщуhttps://uineu.org/2024/05/09/60-startapiv-zbyrayutsya-pereyihaty-v-polshhu/

В Польщі 13 осіб звинувачують за торгівлю кокаїном https://uineu.org/2024/05/09/v-polshhi-13-osib-zvynuvachuyut-za-torgivlyu-kokayinom/

Україна планує війну з Польщею – фейк росіян https://uineu.org/2024/05/10/ukrayina-planuye-vijnu-z-polshheyu-fejk-rosiyan/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *