Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Заява про ядерну зброю – Дуду розкритикували

0
2 місяці ago
Заява про ядерну зброю - Дуду розкритикували

Заява про ядерну зброю – Дуду розкритикували.

У Польщі висловили критику в адресу Дуди через його заяву про ядерну зброю. Такі висловлення ставлять країну перед ризиком від ракет з боку РФ.

Заступник міністра закордонних справ Польщі, Анджей Шейна, у програмі “Польського радіо” прокоментував заяву президента Анджея Дуди щодо готовності розмістити на території країни ядерну зброю в межах програми НАТО Nuclear Sharing.

Шейна підкреслив, що спершу слід було проконсультуватися з урядом, перед тим як висловлювати бажання мати ядерну зброю в країні. За його словами, такі заяви глави держави ставлять Польщу під загрозу “атаки ракетами з боку Росії”.

“У деяких ситуаціях, особливо за кордоном, я би дуже оцінив дії президента відповідно до урядового доручення, але тут час від часу відбувається щось неочікуване”, – зауважив Шейна.

Він підкреслив, що питання приєднання до програми НАТО Nuclear Sharing потребує комплексного аналізу, зокрема, чи очікує Альянс такого кроку від Польщі. Проте, якщо союзники висловлять бажання розмістити ядерну зброю в Польщі, Варшава готова до цього.

“Якщо наші союзники стверджують, що така ініціатива необхідна для безпеки, Польща має відповісти “так”, але поки що такого запиту не було”, – сказав заступник міністра закордонних справ.

Зазначимо, що Nuclear Sharing – це програма НАТО, що входить до політики ядерного стримування Альянсу. З 2009 року американська ядерна зброя розташована в Бельгії, Німеччині, Італії, Нідерландах та Туреччині.

Нагадаємо, раніше президент Анджей Дуда висловив готовність до розміщення ядерної зброї НАТО в Польщі. Він зазначив, що це питання обговорюється в рамках переговорів зі Сполученими Штатами.

Польща готова до розміщення ядерної зброї https://uineu.org/2024/04/24/polshha-gotova-do-rozmishhennya-yadernoyi-zbroyi/

Шмідт попросив у Білорусі політичного притулку https://uineu.org/2024/05/10/shmidt-poprosyv-u-bilorusi-politychnogo-prytulku/

Як можна було уникнути вторгнення Росії – Туск https://uineu.org/2024/05/08/yak-mozhna-bulo-unyknuty-vtorgnennya-rosiyi-tusk/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *