Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Чого очікувати українцям призовного віку у Польщі

0
2 місяці ago
Чого очікувати українцям призовного віку у Польщі

Чого очікувати українцям призовного віку у Польщі – розповідає польський посол Ярослав Ґузи.

Посол Польщі пояснив, що українські чоловіки призовного віку не будуть примусово висилатися з Польщі, але Варшава ще не прийняла остаточного рішення щодо їхнього статусу. Уряд Польщі розглядає різні підходи до цього питання, але наразі не має чіткого рішення.

“Польська влада не буде повертати чоловіків призовного віку в Україну силою. Цього не станеться”, – підкреслив посол.

Він зазначив, що Польща знаходиться у відмінному становищі порівняно з іншими країнами, оскільки мільйони українців проживають на її території.

Чого очікувати українцям призовного віку у Польщі? “Уряд розглядає різні думки з цього питання. В наступний момент у нас немає конкретної відповіді на це питання”, – додав він.

Посол також зазначив, що він розуміє складність ситуації, з якою стикається уряд України. “Ми маємо подібний історичний досвід: якщо триває війна, то потрібно захищатися. Але на практиці не всі готові до цього. Багато українських чоловіків повернулися в Україну на початку війни, але я розумію, що всі добровольці вже це зробили. Можливо, будуть знайдені якісь стимули”, – сказав посол.

Нагадаємо, що з 25 квітня набула чинності постанова Кабінету Міністрів щодо змін у процедурі отримання паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років, які звертаються за кордоном до філій державного підприємства “Документ”. Тепер ці чоловіки можуть отримати паспортні документи лише в органах Державної міграційної служби на території України. Але отримати паспортні документи за кордоном можуть лише особи, які відповідають критеріям, визначеним у правилах перетинання державного кордону громадянами України і мають відповідні підтверджуючі документи. Серед них:

  • особи з інвалідністю;
  • опікуни осіб з інвалідністю;
  • батьки дітей з інвалідністю або особи, які потребують постійного догляду;
  • супроводжуючі важкохворих дітей;
  • працівники сил оборони та безпеки;
  • особи, які постраждали внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України і виїхали на лікування за кордон.

Наприклад, для осіб, які подали заявки до 25 квітня, процес видачі паспортних документів відбудеться відповідно до попереднього порядку, дійсного до введення в дію постанови № 443 після усунення технічних проблем.

Як уникнути штрафів водію у Польщі https://uineu.org/2024/04/24/yak-unyknuty-shtrafiv-vodiyu-u-polshhi/

Українці протестують у Варшаві https://uineu.org/2024/04/24/ukrayinczi-protestuyut-u-varshavi/

Як узаконити перебування в Польщі без паспорту https://uineu.org/2024/04/26/yak-uzakonyty-perebuvannya-v-polshhi-bez-pasportu/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *