Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Суперечка в Німеччини через військові кошти

2
2 місяці ago
Суперечка в Німеччини через військові коштиСуперечка в Німеччини через військові кошти

Суперечка в Німеччини через військові кошти

В уряді Німеччини виникла суперечка через додаткові кошти на армію. Між Крістіаном Лінднером, міністром фінансів Німеччини, та Борисом Пісторіусом, главою міністерства оборони країни, виникла суперечка щодо асигнування більшої суми коштів на підтримку армії.

Суперечка в Німеччини через військові кошти
Суперечка в Німеччини через військові кошти

За повідомленням Bild, “Європейська правда” вказує, що Лінднер, що представляє “Вільних демократів”, не планує збільшувати фінансування Бундесверу на наступний рік, прагнучи зберегти бюджет оборони на рівні 52 мільярди євро.

Пісторіус, який представляє соціал-демократів, раніше повідомив канцлеру Олафу Шольцу та парламентаріям, що наразі виділених коштів недостатньо. Наразі потребно додаткових 6,5 мільярдів євро, щоб досягти цільового показника НАТО в 2% від ВВП.

Міністерство фінансів стверджує, що для досягнення цієї мети у 2025 році необов’язково збільшувати бюджет, а міністерство оборони використовує необґрунтовані цифри. “На жаль, пан Пісторіус лише вказує на можливість створення безпеки через борги”, — заявив Лінднер.

Глава міноборони ФРН прагне закупити два нових фрегати для військово-морського флоту, одночасно бригаді в Литві потрібно 35 нових танків Leopard 2, а військово-повітряні сили мають отримати ще чотири системи ППО Patriot.

Очікується, що міністри проведуть зустріч наступного тижня. Спеціальний оборонний фонд у розмірі 100 мільярдів євро, створений після повномасштабного вторгнення РФ в Україну, підтримав військовий бюджет Німеччини, але має бути вичерпаний до 2028 року.

Пісторіус раніше заявив, що обмеження на державні запозичення, передбачені законодавством ФРН, не повинні впливати на необхідні витрати на оборону. Під час свого нещодавнього візиту до США керівник Міноборони Німеччини також підтвердив мету значного посилення обороноздатності країни. Раніше Пісторіус попередив, що військово-промисловий комплекс Росії вже працює на підготовку до конфлікту.

Вам також буде цікаво:

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

2 comments

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *