Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці в Польщі можуть втратити роботу

0
1 тиждень ago
Українці в Польщі можуть втратити роботу

Українці в Польщі можуть втратити роботу – кого це стосується?

Українці в Польщі можуть втратити роботу вже у червні через нові законодавчі зміни, які обмежують можливості працевлаштування іноземців. Нові правила, які набудуть чинності 17 червня 2024 року, стосуються водіїв-іноземців, які працюють у сфері перевезень.

Для багатьох іноземців, що перебувають у Польщі, робота в сфері пасажирських перевезень є одним з найбільш доступних шляхів до заробітку. Багато мігрантів обирають цю сферу як першу роботу через наявність дійсних іноземних водійських документів. Мобільні сервіси дозволяють швидко вийти на ринок перевезень у Польщі, що робить цю галузь привабливою для іноземних працівників.

З 17 червня 2024 року вступають в силу зміни до правил дорожнього руху в Польщі, а також до низки інших законів, які стосуються пасажирських перевезень.

Нововведення передбачають вимогу до іноземних водіїв – мати польське національне посвідчення водія. Крім того, працедавцям буде вимагатися проведення ретельної перевірки іноземних водіїв перед їх потенційним працевлаштуванням або установленням інших бізнесових зв’язків.

Важливо відзначити, що ці зміни не були враховані в первинному проекті закону про дорожній рух. Вони були додані на етапі роботи в комісії Сейму Польщі з питань інфраструктури. Однак потім отримали підтримку майже всіх польських депутатів, не викликаючи заперечень у парламенті. Експерти вважають, що внесення такої проблемної норми до законодавства Польщі відбулося “без жодної оцінки впливу та консультацій з громадськістю”.

Зміни в законодавстві Польщі мають серйозний вплив на підприємців, хто займається пасажирськими перевезеннями. Однією з основних нововведень є обов’язок підприємців перевіряти наявність судимостей у водіїв, яких вони наймають.

Польські законодавці виправдовували ці зміни бажанням підвищити безпеку пасажирів та реагували на повідомлення у ЗМІ про зловживання та злочини, що відбуваються у сфері надання транспортних послуг. Згідно з новими правилами, з 17 червня 2024 року перед початком співпраці оператор-посередник пасажирських перевезень зобов’язаний буде перевірити водіїв на предмет їх особистості, наявності польського національного посвідчення водія та відсутності судимості за серйозними злочинами.

Однією з передумов для отримання польського водійського посвідчення є подання заяви про місце проживання в Республіці Польща. При цьому заявник повинен законно перебувати в країні принаймні 185 днів на рік. Тому з червня усі іноземці отримають можливість подати заяву на обмін іноземних водійських документів на польські права лише через 185 днів після прибуття до Польщі.

Експерти також зауважують, що ці зміни можуть “заблокувати” чимало іноземців на ринку праці на невизначений термін. Попередня адміністративна процедура перевірки іноземних водіїв відповідає інтересам деяких польських водіїв. Проте суперечить інтересам споживачів транспортних послуг в Польщі. Крім того, зменшення пропозиції на ринку пасажирських перевезень ймовірно призведе до підвищення цін.

Українським водіям варто пам’ятати, що законодавство Польщі стосовно керування транспортними засобами включає ряд різноманітних документів. Ці документи дають особі право на керування автомобілями на території Республіки Польща.

На сьогоднішній день згідно з положеннями закону:

  • Міжнародне посвідчення водія (згідно з Женевською конвенцією про дорожній рух 1949 року).
  • Національне або міжнародне посвідчення водія (згідно з Віденською конвенцією про дорожній рух 1968 року).
  • Національне посвідчення водія, видається в інших країнах-членах Європейського Союзу, Швейцарії, країнах-членах угод про Європейську асоціацію вільної торгівлі (EFTA) чи Європейської економічної зони (EEA).
  • Національне посвідчення водія, визнане міжнародними договорами, учасником яких є Польща.
  • Іноземні військові документи, визнані міжнародними угодами, до яких приєдналася Польща.

Українці подають заяви на міжнародний захист https://uineu.org/2024/05/08/ukrayinczi-podayut-zayavy-na-mizhnarodnyj-zahyst/

Чи можна українцям у Польщі виїжджати до країн Шенгенської зони https://uineu.org/2024/05/09/chy-mozhna-ukrayinczyam-u-polshhi-vyyizhdzhaty-do-krayin-shengenskoyi-zony/

Польща наповнює Пенсійний фонд завдяки українцям  https://uineu.org/2024/05/09/polshha-napovnyuye-pensijnyj-fond-zavdyaky-ukrayinczyam/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *