Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: нові послуги

0
1 тиждень ago
"Дію" зв'яжуть з mObywatel: нові послуги

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: нові послуги для українців в Польщі.

Міністр цифровізації Польщі Кшиштоф Гавковський повідомив, що Польща активно взаємодіє з Україною у сфері цифрових послуг. Цю інформацію оприлюднило видання “Хвиля“.

Одним із напрямків співпраці, включених до підписаного меморандуму з міністром цифрової трансформації України Михайлом Федоровим, є розміщення в Польщі датацентрів українських відомств.

Проте Гавковський не уточнив, які саме реєстри будуть зберігатися в Польщі. У Мінцифрі зазначили, що там уже діє датацентр Державної податкової служби України, який сусідня країна побудувала на спеціальних умовах.

На території Польщі існує резервний центр обробки даних для систем Міністерства юстиції України.

Крім того, “Дію” зв’яжуть з mObywatel, що принесе позитивні результати. Завдяки “Дії” українці отримали автоматичне підтвердження легальності свого перебування в Польщі. Це сприяє їхньому зручному пересуванню в Європейському Союзі, оскільки цей додаток визнається у всіх країнах блоку.

Крім того, у травні вступають в силу зміни до законодавства Євросоюзу щодо eIDAS (електронна ідентифікація та довірчі послуги), що може підняти польсько-українське співробітництво у цьому сегменті на новий рівень.

Окрім цього як польське, так і українське міністерства протягом декількох років працюють над своїми додатками. Наприклад, у липні 2023 року було запущено mObywatel 2.0, який надав польському Digital ID статус, аналогічний пластиковим карткам. У “Дії” “єДокумент” має таку ж силу в Україні. Таким чином, “Дія” і mObywatel можна порівняти з братом і сестрою.

У залі уряду Польщі знайшли “прослушку”

https://uineu.org/2024/05/08/u-zali-uryadu-polshhi-znajshly-proslushku/

Українці подають заяви на міжнародний захист

https://uineu.org/2024/05/08/ukrayinczi-podayut-zayavy-na-mizhnarodnyj-zahyst/

Чи можна українцям у Польщі виїжджати до країн Шенгенської зони

https://uineu.org/2024/05/09/chy-mozhna-ukrayinczyam-u-polshhi-vyyizhdzhaty-do-krayin-sh

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *