Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Масовий від’їзд українців військового віку з Польщі

0
1 тиждень ago
Масовий від'їзд українців військового віку з Польщі

Зобов’язання Польщі повернути в Україну чоловіків може мати економічні наслідки – стверджує Forbes. А саме –

масовий від’їзд українців військового віку з Польщі.

Ростуть побоювання, что значна частина з них спробує покинути Польщу, щоб уникнути призову. Польща зобов’язалася допомогти Україні у репатріації чоловіків, які підлягають військовій повинності, після того, як Київ оголосив про новий закон про мобілізацію, що набуде чинності 18 травня.

Окрім етичних розглядів, цей крок може значно вплинути на польську економіку. Оскільки тисячі українських громадян, які мешкають у країні, можуть бути змушені покинути роботу і призвати в армію.

З понад мільйона українців, що прибули до Польщі з початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року,

371 000 – чоловіки призовного віку, які згідно з законом можуть бути призвані на обов’язкову військову службу.

Більшість українців, що прибули до Польщі після лютого 2022 року, мають тимчасовий захист. Це дозволяє їм працювати та отримувати доступ до державних послуг, навіть без дійсних документів, що посвідчують особу. Проте дія цього положення закінчиться 30 червня, і невідомо, чи буде воно продовжене.

Неоднозначна ситуація змусила багатьох задуматися про своє майбутнє в країні.

Чоловік у віці близько тридцяти, що проживає у Варшаві і відмовився називати своє ім’я, вважає, що ця ситуація може змусити деяких українців переглянути своє місце проживання в Польщі. Враховуючи те, що інші країни регіону припинили репатріацію, вони шукатимуть способи уникнути повернення в Україну за будь-яку ціну. Це може включати приховану зайнятість або переїзд із сім’ями в інші країни. Такі дії можуть в кінцевому підсумку призвести до втрати Польщею частини своєї робочої сили.

Андрій Арканюк, фахівець із легалізації зайнятості в агентстві з працевлаштування Contrain Group, не очікує раптового масового відтоку українців із Польщі. Однак він зауважує підвищений інтерес до переїзду в країни, такі як Німеччина чи Іспанія, а також за межі Європи. Важливим фактором є те, що Київ і Варшава підписали угоду про спрощення виконання судових рішень. Це означає, що заочні рішення про ухилення від мобілізаційного обов’язку в Україні можуть бути успішно виконані в Польщі.

Якщо це станеться в широкому масштабі, може відбутися масовий від’їзд українців військового віку з Польщі.

Згідно з доповіддю Deloitte для УВКБ ООН, що опублікована Агентством ООН у справах біженців, внесок українських біженців у ВВП Польщі у 2023 році оцінюється на рівні 0,7-1,1%, і передбачається, що цей вплив зросте до 0,9-1,35% в довгостроковій перспективі.

За рахунок збільшення фонду заробітної плати, підвищення приватного споживання та притоку іноземного капіталу доходи сектору державного управління Польщі зросли на 10,1-13,7 мільярд злотих (2,525-3,425 мільярдів доларів США) у 2022 році. А у 2023 році – на 14,7-19,9 мільярд злотих (3,675-4,975 мільярдів доларів США). Згідно з доповіддю, у 2023 році це значно перевищує державні витрати на біженців, які складали 15 мільярдів злотих (3,75 мільярда доларів) у 2022 році та 5 мільярдів злотих (1,25 мільярда доларів) у 2023 році.

Більшість українців у Польщі працюють у таких секторах, як промислове виробництво, транспортні послуги та будівництво, причому практично половина з них займає посади, які не відповідають їхній кваліфікації.

Багато біженців також обрали шлях підприємництва. Протягом минулого року майже 10% нових індивідуальних підприємств у Польщі були засновані українцями. Найбільше з них припало на сфери будівництва, інформаційних та комунікаційних послуг та інші сфери.

Окрім економічних аспектів, заява польського уряду викликала обговорення щодо її справедливості.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський зазначив, що Україні “потрібно буде взяти на себе ініціативу” у вирішенні цього питання, оскільки для Польщі репатріація чоловіків є “етично двозначною”.”Хоча, безумовно, ми розуміємо, що Україні потрібні захисники для захисту своєї Батьківщини”, – додав він.

Фальшиві штампи при перетині кордону Польщі

https://uineu.org/2024/05/14/falshyvi-shtampy-pry-peretyni-kordonu-polshhi/

Польща прогнозує зростання поставок зброї Україні

https://uineu.org/2ha-prognozuye-zrostannya-postavok-zbroyi-ukrayini/

“Дію” зв’яжуть з mObywatel: нові послуги 

https://uineu.org/2024/05/14/diyu-zvyazhut-z-mobywatel-novi-poslugy/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *