Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Українці покидають Польщу: вже менше мільйона

0
5 днів ago
Українці покидають Польщу

Українці покидають Польщу? Посол нашої держави стверджує, що українці роблять відчутний внесок в економіку сусідньої країни.

Менше мільйона українців користуються тимчасовим захистом у Польщі – це стверджує посол України Василь Зварич. Він також зазначив, що українці грають важливу роль у польській економіці, але українці покидають Польщу – їхня кількість зменшується. Раніше статус тимчасового захисту мав понад 1,3 мільйона українців, а зараз ця цифра складає трохи більше 950 тисяч.

Зварич також навів статистику, що до повномасштабного конфлікту у Польщі проживало й працювало 1,5-2 мільйона українців, проте зараз їхня кількість зменшилася.

“Це означає, що зараз в Польщі значна кількість українців, які тут живуть і працюють”, – зазначив дипломат України.

Він також відзначив, що в Польщі готуються до змін у законодавстві про допомогу українцям. Біженцям продовжать статус тимчасового захисту до 30 вересня 2025 року. Зварич підкреслив, що польський уряд продовжить надавати допомогу українцям за необхідності, а також посилить контроль за тими, хто можливо зловживає цією допомогою.

За словами українського дипломата, в Польщі перебуває понад 700 тисяч українців, які прибули після конфлікту, працюють та виплачують податки.

“Присутність українців на польському ринку приносить плюс 1% до ВВП Польщі. Це значна сума. За останні два роки в Польщі було зареєстровано понад 30 тисяч компаній малого та середнього бізнесу з українським капіталом”, – підкреслив Зварич. Він додав, що в Польщі високо цінують працю українців, які активно сприяють розвитку економіки країни.

Скільки потрібно заробляти в Польщі: https://uineu.org/2024/04/09/skilky-potribno-zaroblyaty-v-polshhi/

Більше для біженців ніж для поляків: https://uineu.org/2024/04/09/bilshe-dlya-bizhencziv-nizh-dlya-polyakiv/

Польща не забороняє транзит української агропродукції: https://uineu.org/2024/04/09/polshha-ne-zaboronyaye-tranzyt-ukrayinskoyi-agroprodukcziyi/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *