Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

В Польщі знову відбуваються протести фермерів

0
1 тиждень ago
В Польщі знову відбуваються протести фермерів

В Польщі знову відбуваються протести фермерів, що виступають проти “Зеленого курсу”.

У Варшаві спостерігається нова хвиля фермерських протестів. Недавно фермери почали сидячий страйк у сеймі, вимагаючи зустрічі з прем’єром Туском. 10 травня вже відбувся масштабний протест на вулицях столиці Польщі.

Протестувальники основною вимогою висувають гасло “Геть “Зелений курс”. Вони переконані, що певні європейські екологічні та кліматичні норми призведуть до руйнування сільського господарства Польщі. Крім того, за їх словами, кожна польська родина відчує наслідки “Зеленого курсу” через зростання цін на електроенергію та опалення. Також вони вважають, що заборона використання автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння та великі податки на паливо призведуть до значного підвищення цін.

Окрім відмови від “Зеленого курсу”, фермери висувають вимогу заборонити імпорт сільськогосподарської продукції з України. Один з їхніх аргументів полягає в твердженні, що українське зерно має “неналежну якість”, і його не перевіряють при в’їзді.

“Якби воно проходило контроль і мало сертифікати, то ми не мали б заперечень. Але це, що тут, технічно для нас? Чи ми, може, свині тут у Польщі?”

“Ми проти Туска, він зрадник, геть його з Польщі. Він робить все для німців, все, що вони хочуть, а не для нас.”

Фермерський марш розпочався у середмісті. Від Замкової площі мітингарі рушили до представництва Єврокомісії, а потім до Сейму. Під час протесту гучно били у барабани і роздавали яблука. Протестуючі фермери збирають підписи під петицією про проведення референдуму щодо “Зеленого курсу”. Ці підписи вони мають намір передати маршалові Сейму.

Політики також долучилися до фермерських протестів, серед них представники опозиційної партії “Право і справедливість”. На початку вони заявили, що беруть участь у марші як громадяни, а не політики.

Польські фермери хочуть відвідати Україну https://uineu.org/2024/05/07/polski-fermery-hochut-vidvidaty-ukrayinu/

ДТП у Варшаві – загинуло двоє українців https://uineu.org/2024/05/07/dtp-u-varshavi-zagynulo-dvoye-ukrayincziv/

Загроза РФ для польських кордонів – Боррель https://uineu.org/2024/05/07/zagroza-rf-dlya-polskyh-kordoniv/

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *