Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Їдьте з тракторами до Брюсселя – посол Польщі

0
1 тиждень ago
Їдьте з тракторами до Брюсселя - посол Польщі

Їдьте з тракторами до Брюсселя – посол Польщі радить фермерам шлях до вирішення проблеми.

Посол Польщі радить польським фермерам “їдьте з тракторами до Брюсселя, оскільки саме там знаходяться ключі до вирішення цієї проблеми”. Ярослав Гузи висловив свою думку щодо протестів фермерів на кордоні. Він зазначив, що рішення проблеми з зерном можна знайти в Брюсселі.   Ці слова він висловив у своєму інтерв’ю для Укрінформу.

Гузи також зазначив, що протести фермерів у Брюсселі, а також в інших країнах, таких як Італія, Франція і Нідерланди, вплинули на пом’якшення Зеленої угоди. Він підкреслив, що це є проявом демократії.

Дипломат також наголосив, що антиукраїнських настроїв під час протестів практично не було. Протести виникли внаслідок економічних проблем аграріїв, які хвилювалися за свій майбутній урожай. За словами Гузи, понад 75% населення Польщі підтримали загальні вимоги фермерів, які не стосувалися України. Тому уряд вжив м’яких заходів у відношенні до протестувальників.

Варшава, Київ і Брюссель мали можливість вирішити проблему, але нічого не зробили, відзначив дипломат. Це призвело до радикалізації фермерів і втрати ними довіри до будь-яких урядових організацій.

“При наявності протестів і відсутності довіри дуже складно проводити перемовини. Проте нарешті, застосування м’яких заходів принесло свої результати”, – підкреслив він.

Щодо протестів поляків на кордоні з Україною:

9 лютого польські фермери відновили блокаду пунктів пропуску з Україною через бездіяльність влади у вирішенні проблем з технічним зерном з України.

12 лютого біля пункту пропуску “Ягодин – Дорогуськ” поляки висипали зерно з українських фур просто на землю. 20 лютого польські фермери на кордоні з Україною перекрили залізничний шлях та висипали збіжжя з вантажного вагона, що направлялося до Німеччини.

20 лютого польські протестувальники послабили обмеження на рух біля кордону з Україною на двох пунктах пропуску, зокрема на пункті пропуску Гребенне – Рава-Руська, та розпочали пропускати легкові автомобілі.

Генеральний консул Польщі у Львові висловив засудження щодо блокади кордону і виразив в України свої вибачення. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пізніше заявив, що Україна та Польща “готові до розумних компромісів” у вирішенні ситуації на кордоні.

25 лютого прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Польща уже притягла до відповідальності перших порушників на українсько-польському кордоні. Серед можливих покарань для них є позбавлення волі.

Через блокування кордонів польськими протестувальниками Україна понесла збитки у близько 8 мільярдів гривень митних платежів. Бізнес втратив понад 1,5 мільярда євро.

16 квітня польські фермери припинили блокувати рух вантажівок перед пунктом пропуску “Долгобичув – Угринів”, але 10 травня знову організували блокаду.

Польща за спільне протистояння проти РФ https://uineu.org/2024/05/13/polshha-za-spilne-protystoyannya-proty-rf/

Наміри Польщі будувати бункери та траншеї https://uineu.org/2024/05/13/namiry-polshhi-buduvaty-bunkery-ta-transheyi/

Українці в Польщі можуть втратити роботу https://uineu.org/2024/05/13/ukrayinczi-v-polshhi-mozhut-vtratyty-robotu/

 

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *