Приєднатись до нашого  Telegram-каналу

Білорусь планує штурмувати кордон Польщі

0
2 місяці ago
Білорусь планує штурмувати кордон Польщі

Білорусь планує штурмувати кордон Польщі

За повідомленням організації колишніх білоруських силовиків BYPOL Білорусь планує штурмувати кордон Польщі.

Мінськ планує провести ще один штурм польського кордону, залучивши для цього кілька сотень мігрантів.

Добрі погодні умови призвели до значного зростання спроб перетину кордону Польщі з Білоруссю у Підляському воєводстві. Прикордонна служба зазначає, що нелегальні перетини часто супроводжуються киданням каміння або гілок у патрульні, але наразі вдається уникнути постраждалих.

Не виключено, що напружена ситуація може ще більше загостритися. Згідно з інформацією каналу “Белсат”, білоруська сторона готується атакувати польський кордон. Про точний час цієї атаки поки невідомо.

Інформацію про майбутній штурм підтвердили члени організації колишніх білоруських військовослужбовців BYPOL. За їхніми оцінками, у операції, яку готує режим Лукашенка, візьмуть участь від 700 до 800 мігрантів.

У суботу, 11 травня, прем’єр-міністр Дональд Туск відвідав польсько-білоруський кордон і запропонував конкретні рішення. Він підкреслив, що безпека Польщі не має ціни, і наголосив на тому, що немає обмежень у використанні ресурсів. Глава польського уряду зазначив, що білоруська влада не лише використовує мігрантів, але й все частіше завозить людей, які ніяк не пов’язані з міграцією або політичним притулком. Також він розповів про початок інтенсивної роботи над сучасними укріпленнями, які будуть побудовані вздовж усього польського кордону на сході.

Білорусь постійно створює провокації на кордоні. Наприклад, у минулому році білоруси обстріляли польських прикордонників. Службовий автомобіль було обстріляно.Наразі невідомо, хто і якими засобами стріляв. Відомо, що певний предмет сильно вразив автомобіль прикордонників.
На понад 200-кілометровій ділянці кордону з Білоруссю вже діє електронна система, яка реєструє спроби нелегального перетину кордону. За останній рік майже щодня мігранти намагаються незаконно його перетнути.
Прикордонники очікують подальшого піка кризи на кордоні з Білоруссю. Вже зараз служби Польщі та країн Балтії відзначають значний зростання кількості спроб нелегального проникнення іноземців на територію Євросоюзу.

Долучайтесь до поштової розсилки U IN EU

Щотижневий дайджест

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *